Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.763Z

Rritja e ekonomisë së Maqedonisë, joreale

Parashikimet e Bankës Popullore për rritjen e ekonomisë së Maqedonisë asnjëherë nuk kanë qenë reale. Projektimet e tilla ambicioze janë korrigjuar thuajse çdo vit, ashtu siç ndodhë edhe tani me parashikimin për vitin e ardhsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Ministria e Ekonomis garant pr kredit e eksportuesve

Ministria e Ekonomis dhe agjensia shqiptare e biznesit dhe investimeve prezantuan sot skemn e re Fondi i garantimit t kredive pr eksport, si pjes e garantive shtetrore pr kompanit eksportuese. Garancia mbulon deri n 85 pr qind t shums s kredis q krkohet t garantohet. Aktualisht shumica e eksportu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.170Z

Komisioni i Ekonomisë Naco: Privatizimet janë normale, opozita nxit panik

TIRANE-Ka nisur me debate mbledhja e Komisionit të Ekonomisë e Financave ku ka nisur diskutimi për procesin e privatizimit. Ministri i Ekonomisë Tregtisë dhe Energjetikës, Nacip Naço deklaroi sot në komisionin parlamentar të ekonomisë se opozita nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.313Z

Komisioni i Ekonomisë miraton dy marrëveshje kredie

TIRANE - Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka miratuar dy marrëveshje kredie për furnizimin me ujë të pijshëm të Kamzës, Fierit, Lushnjes, Kuçovës, Beratit dhe Sarandës. Kredia e parë me vlerë 2 milionë euro ka njeë interes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.712Z

Fullani prezanton raportin 2011 në Komisionin e Ekonomisë

TIRANE-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani ka prezantuar sot në Komisionin e Ekonomisë raportin për vitin 2011. Fullani tha se rritja ekonomike në vitin 2011 ka qenë 3.1 % , borxhi publik 58.1% ndërsa deficiti buxhetor 3.5%. Ai u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.762Z

Komisioni i Ekonomisë, debate për taksat dhe hidrokarburet

TIRANË- Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka vijuar dhe sot diskutimet për projekt/ligjin e sistemit të taksave në sistemin e hidrokarbureve. Zv/ministri i ekonomisë Eno Bozdo i ftuar të fliste para deputetëve tha se sistemi fiskal në Shqipëri pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.645Z

‘Albpetrol’, Komis. i Ekonomisë miraton me votat e djathta privatizimin

TIRANE-Megjithë kundërshtimet e opozitës, Komisioni Parlamentar i Ekonomisë miratoi sot pasdite vetëm me votat e mazhorancës privatizimin e kompanisë ‘Albpetrol. Opozita u shpreh kundër duke argumentuar se për kompaninë nuk duhet privatizimi, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama