Rezultate te kerkimit per termin: +Ekrem +Hajdari

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.935Z

"14 shtatori", rikthehet akuza për Ekrem Spahinë

 Fatos MahmutajProkuroria e Tiranës kërkoi dje në gjykatë në pronësi "14 shtatori" rimarrjen në përgjegjësi penale për Ekrem Spahinë, kreun e Partisë Lëvizja e Legalitetit, që aktualisht mban edhe postin e zëvendësministrit të Kulturës. Kërkesa u paraqit nga prokuro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.959Z

Kreu i PLL i pandehur për kryengritjen e 1999

Kreu i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Ekrem Spahia rikthehet si i pandehur në procesin e kryengritjes së armatosur të 14 shtatorit 1999 ,ku turma njerëzish sulmuan institucionet kryesore të shtetit, dy ditë pas vrasjes së deputetit Azem Hajdari . TIRANE- Kreu i Partisë Lëvizja e Lega

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.063Z

Shtyhet seanca gjyqësore e 14 shtatorit

Gjykata e Tiranës vendosi të shtynte seancën gjyqësore në ngarkim të të akuzuarve për ngjarjen e "14 shtatorit". Shkak për shtyrjen e seancës ishte mosparaqitja e njërit nga anëtarëve të trupit gjykues. I pranishem në sallën e gjyqit ishin Antoneta Malaj dhe zëvendësministri i Kul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.491Z

Spahia: “Dosja e 14 shtatorit është komedi e Prokurorisë”

Në Gjykatën e Tiranës u paraqit dje si i pandehur zëvendësministri i Kulturës. Laureta Rryçi Tiranë - Kreu i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Ekrem Spahia, rikthehet si i pandehur në procesin e kryengritjes së armatosur të 14 shtatorit. Gjykata e Tiranës ka rinisur dje procesin me para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.143Z

Burgosja për 14 shtatorin, Spahia merr dëmshpërblim

Ekrem Spahia Gjykata e Tiranës vendosi të dëmshpërblejë zv.ministrin e Mbrojtjes, Ekrem Spahia, njëherësh kryetar i Lëvizjes së Legalitetit, për qëndrimin në qeli dhe në arrest shtëpie për llogari të hetimeve të dosjes 14 shtatori në vitin 1998. Sipas vendimit të Gjykatës, Spahia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.076Z

“Prokurori i “14 shtatorit”, shkak për shtyrjet e gjyqit”

 TIRANE – Zëvendës ministri i Kulturës, Ekrem Spahia, i pandehur në procesin gjyqësor për ngjarjen e 14 shtatorit 1998, po priste dje fillimin e seancës, e cila ishte shtyrë pak minuta më parë. Spahia ka mbërritur dje në gjykatë pak minuta përpara orarit të fiksuar për sea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.210Z

Kush shet ndeshje dënohet me 7 vjet burg

"Paracaktimi i rezultateve në garat sportive, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë deri ne 2 vjet burgim. Po kjo vepër, kur kryet me qëllim përfitimi pasuror, dënohet me burgim nga 2 deri në 7 vjet dhe gjobë nga 100 mijë lekë deri në 3 milionë lekë". Ky është thelbi i n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama