Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspozita

Total: 6007
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.108Z

Hapet ekspozita Viewpoints

brbrViewpoint eshte ekspozita me e re e hapur ne kryeqytet Eros Dibra dhe Dea Tili sjellin ne artin e tyre dy koncepte te ndryshme te realitetit Eros e shikon boten nga jashte ndersa Dea nga brenda Ne Galerine Kalo te dy sjellin ne kanavace pjese te perditshmerise Ekspozita u ndoq edhe nga Ambasado

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.729Z

Hapet ekspozita e Tanja Balac

Nga Express me 18 nentor 2010 ne ora 0857 Te enjten ne oren 19oo ne Galerine e Arteve te Kosoves hapet ekspozita personale e piktores Tanja Balac nga Maqedonia. Tanja Balac ka pasur disa ekspozita personale si dhe ka marre pjese ne shume ekspozita kolektive si ne vend ashtu edhe jashte vendit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.328Z

Ekspozita ”Shekulli i ri”

Autori i Lajmit: red.Ekspozita personale "Shekulli i ri" e piktores Mirlinda Rexhepi është hapur në galerinë MBËA "Jatki" në Noii Targ të Polonisë. Kjo ekspozitë paraqet punën e katër vjetëve të fundit në krijimtarinë e Rexhepit. 20 pikturat e ekspozuara janë pjesë e katër cikleve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.799Z

Ekspozita e flamujve ne Gjakove

Pas Prishtinës, ekspozita “Flamuj shqiptarë, një itinerar historik nga 1912 – 2012” u hap në orët e pasdites së të martës, sipas kalendarit të përcaktuar, në qytetin e Gjakovës. Në ceremoninë e hapjes me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.972Z

Ekspozita e Roland Tasho

Në kuadër të muajit europian në ambientet e zyrave të Bashkimit Europian artisti, Roland Tasho ka çelur ekspozitën fotografike dedikuar personaliteteve shqiptare që kontribuan në Europë. Në këtë ekspozitë prezantohen 40 fotograf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.138Z

Ekspozita: Jeta me 47 kromozome

Në kuadër të 21 Marsit, Ditës Botërore të Sindromës Down, dje në mbrëmje në Galerinë Kalo është çelur ekspozita e Irma Nikës për t'u prezantuar para një audience më të gjerë si një formë mbi ndërgjegjësimin e publikut mbi aftësitë dhe potencialin e të rinjve me sindromën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.479Z

Ekspozita: Homoseksualët e margjinalizuar nëpërmjet artit

Vullnet Krasniqi, Gazeta JNK Rrëfim nga ekspozita ku duhesh të verifikosh identitetin për të hyrë brenda dhe ku nuk mund të fotografosh vizitorët që shikojnë fotografitë me fytyra të fshehura. Por krejt ekspozita artistike është pasqyrë e një realiteti ku njeriu është i margjinal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama