Rezultate te kerkimit per termin: +Elenovski

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.344Z

Kryeministri Berisha mirëpret Ministrin e Mbrojtjes së Maqedonisë Lazar Elenovski

Sot paradite, Kryeministri Berisha mirëpriti në një takim Ministrin e Mbrojtjes së Maqedonisë, zotin Lazar Elenovski. Të dy personalitetet vlerësuan marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve dhe ndanë të njëjtin vullnet për forcimin e bashkëpunimit në të gjitha fushat, vecanërish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

NATO, Adriatik 3 merr mbshtetjen amerikane pr n NATO

Ministri i Punve t Brendshme t Maqedonis, Lazar Elenovski shprehu optimizm se vendet e Karts s Adriatikut do t marrin ftes pr antarsim n NATO n samitin e ardhshm t Bukureshtit. Ministri i Punve t Brendshme t Maqedonis, pas takimit t mbrmshm n Pentagon me kolegt e tij nga Shqipria dhe Kroacia dhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.533Z

England: Merita per NATO-n, i takon edhe ish-ministrit Mediu

Partia Republikane vendosi dje te mbaj nje takim special ne kuader te arritjes se Shqiperise, per t'u bere pjese e NATO-s dhe te ardhmes se saj drejt Bashkimit Evropian. Pervec pjesemarrjes se drejtuesve kryesore te PR-se, te ftuar special ne takimin e titulluar "Sot NATO... neser BE", ishin edhe is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.553Z

PR: Neritan Alibali, kandidat në Shkodër

Partia Republikane ka prezantuar në Shkodër kandidatin e saj për zgjedhjet e 28 qershorit, Neritan Alibalin. Menjëherë pas këtij prezantimi, struktura e lartë e PR-së është drejtuar në Tiranë për të mbajtur simpoziumin nën moton "Sot NATO, nesër BE". Dorëheqja e ministrit Fatmir Med

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.495Z

Kongresi amerikan konfirmon nga Shkupi anëtarësimin e Shqipërisë në NATO

Anëtarësimi në NATO do të bëhet realitet për 3 vendet e Kartës së Adriatikut. Garancia është dhënë dje në Shkup Kryetari i Komisionit për përkrahjen e demokracisë të Dhomës përfaqësuese të Kongresit të SHBA-së Dejvid Prajs, gjatë një takimi që ka zhvilluar me Ministrin e Mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.530Z

PR, "Sot ne NATO, neser ne BE"

Partia Republikane organizoi sot nje konference me teme “Sot ne NATO, neser ne BE”. Ne kete takim ishin te pranishem edhe ish-zevendessekretari amerikan i Mbrojtjes, Gordon England si dhe ish-ministri maqedonas i Mbrojtjes, Lazar Elenovski. “Hyrja e Shqiperise ne NATO n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.545Z

NATO-n nuk na e falën, por atë e fituam

PR mban simpoziumin e saj nën moton “Sot NATO….nesër BE” TIRANE - Partia Republikane zhvilloi dje në ambientet e Hotel Tirana, një simpozium nën moton “Sot NATO....nesër BE”. Të ftuarit special në këtë simpozium, ishin dy personalitete tepër të spikatura t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama