Rezultate te kerkimit per termin: +Eliot +Engel

Total: 792
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.688Z

Eliot Engel, probleme me një apartament ilegal

Share Engel gjate nje takimi me Berishen Kongresmeni amerikan Eliot Engel, i njohur gjerë në Shqipëri për shkak të lidhjeve të tij me politikanët shqiptarë, prej më shumë se tre vjetësh ka probleme me një apartament ilegal. Eliot Engel dhe një nga partneret e biz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.366Z

Si reaguan serbët kundër kongresistit Eliot Engel

Eliot Engel Çikago, 30 qershor, NOA Kongresisti amerikan Eliot Engel gjatë vizitës në Çikago dhe takimit të ngrohtë me shqiptarët ka shpalosur shumë kujtime nga rrugëtimi i tij për lirinë dhe pavarësinë e shtetit të Kosovës. Njeriu me profil të qartë politiko-diplomatik dhe një n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.934Z

Heqja e imunitetit, Eliot Engel: Politika ta votojë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel ka ftuar klasën politike shqiptare të votojë per ceshtjen e imunitetit. Duke iu referuar Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot Engel, thotë në një intervistë për gazetën Bota Sot thotë se asnjë senator apo zyrtar atje nuk ka imunitet. Siç e di unë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.444Z

Eliot Engel viziton Tiranen

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani dhe lideri i opozites Lulzim Basha kane zhvilluar nje takim me kongresmenin amerikan Eliot Engel Zyra e shtypit prane kreut te shtetit njofton se gjate takimit presidenti Nishani i shprehu kongresmenit mirenjohjen per mbeshtetjen qe Shtetet e Bashkuara i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.302Z

Kryekuvendari takoi kongresmenin amerikan Eliot Engel

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli priti sot në takim kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Ata biseduan për zhvillimet aktuale në Kosovë, perspektivën evropiane të saj, si dhe për bashkëpunimin ndërmjet dy vendev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.175Z

Nishani dekoron kongresmenin Eliot Engel

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekoruar kongresmenin amerikan, Eliot Engel me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, me motivacion “Në shprehje të mirënjohjes dhe nderimit të thellë për mbështetjen e vendosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.442Z

Kongresmeni Eliot Engel dhe ambasadori Lu takim me Bashën

Kongresmeni i SHBA Eliot Engel po zhvillon një vizitë në Shqipëri, ndërsa së bashku me ambasadorin amerikan Donald Lu po zhvillojnë një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Takimi i  Eliot Engel dhe Donald Lu me kreun e PD zhvillohet vetëm pak ditë pas miratimit të ligjit të Vetingut, që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama