Rezultate te kerkimit per termin: +Elona +Gjylmi

Total: 730
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Kreu i SHISH raporton në komisionin e sigurisë

Kryetari i Shërbimit Informativ Shteteror Bahri Shaqiri ka raportuar në komisionin parlamentar të sigurisë. Deputetet e maxhorancës dhe opozitës kanë mbetur të kënaqur nga puna njëvjetore e SHISH, duke deklaruar më pas se do të harojnë një raport pozitiv vlerësimi. Ndërkohë mësohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.498Z

Shefi i ODIHR-it ne AS Partite do pranojne rezultatin

Johnatan Stonestreet, shefi i misionit të ODIHR, një javë para mbajatjeve së zgjedhjeve në një interviste për Albanian Screen, konstaton se vendimarrjet e deritanishme të KQZ-së pavarësisht polemikave, nuk rrezikojnë mosnjohjen e zgjedhjeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.385Z

Presidenti me ish te persekutuarit

Ne kuader te 20-vjetorit te ndryshimit te sistemeve ne Shqiperi Presidenti i Republikes dhe Zonja e Pare priten nje perfaqesi te grave te burgosura dhe te internuara gjate komunizmit. Zonjat shprehen mirenjohjen per mbeshtetjen dhe vemendjen e shtetit dhe te vete Presidentit Topi per rehabi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.534Z

Meta: Fundi i bojkotit, pa hapjen e kutive

Nga Sllovenia ku ndodhej për një vizitë zyrtare, ministri i Jashtëm dhe zv/ kryeministri Ilir Meta, shprehet optimist për një zgjidhje të shpejtë të krizës në vend. Por sipas tij fundi i bojkotit duhet të vijë pa hapjen e kutive. Meta ka njoftuar gjithashtu nisjen e procedurave p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.443Z

Pensionet e ushtarakeve ne Komisionin e Ligjeve

Maxhoranca ne komisionin e ligjeve ka miratuar aktin normativ per pensionet e ushtarakeve qe prej vitit 1991. Akt i cili parashikon rillogaritjen e pensioneve te ushtarakeve punonjesve te Policise se Shtetit Gardes se Republikes SHISH policise se Burgjeve pas rrezimit te ligjit nga Gjykata Kushtetue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.129Z

LSI, Çela: PS të bashkëpunojë për reformën zgjedhore

Lëvizja Socialiste për Integrim i drejton sërish Partisë Socialiste kërkesën për bashkëpunim për reformën zgjedhore. Sipas kësaj force, puna për kodin duhet të nisë menjëherë, dhe me të gjitha partitë. "Opozita duhet të tregohet e përgjegjshme për rolin që duhet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.064Z

Hapen kutite e 28 qershorit

Hapen kutite e 28 qershorit. 40 punonjes te drejtorise se logjistikes ne KQZ, mberriten paradite ne magazinat e rezervave te shtetit ne Lunder, ku ruhet e gjithe baza materiale zgjedhore. Deri ne mesdite ata perpunuan rreth 30 kuti. Fletet e votimit u futen ne thase plastike e me pas ato do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama