Rezultate te kerkimit per termin: +Elona +Nallbani

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.858Z

Elona Nallbani rrëfen baletin në skenë dhe prapaskenë

SHKRUAN: Aida Tuci 01-02-2011 11:33Ishte fare e re kur iu bashkua trupës së Teatrit të Operas dhe Baletit, por Elona Nallbani u rrit aty, iu përkushtua pasionit të saj për baletin, punoi me koreografët më të njohur dhe u bë Balerinë e Parë. Pas 16 vjet karrierë, prima balerina tashmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.135Z

Elona Nallbani - “Po fitoj kohën e humbur nga jeta e tim biri”

Sonila Merolli Teksa i kthehet kujtimeve 10 vite e kusur, i duket sikur ka kaluar një jetë e tërë nga ato momente aq kuptimplota njëherësh edhe të vështira për t’u pranuar. E kishte parafytyruar disa herë atë rol, por kur erdhi ashtu papritur, Elona Nallbani kuptoi se nuk ishte aspa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.707Z

Delina pas 46 vjetësh në skenën e TOB

Sonte ne mbremje ne skenen e Teatrit të Operas dhe Baletit do te ngjitet premiere baleti “Delina”. Publiku shqiptar do te kete mundesi te shijoje kete kryeveper e cila rikthet pas 46-vjetesh, nen koreografine e Agron Aliajt, dikur ne rolin e Arbanit. Me muzike te çesk Zadese, ky balet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.741Z

"Zorba" greke luhet në TOB

Tingujt e valles se famshme greke kane entuziasmuar publikun ne teatrin e operas ne Tirane ne premieren e baletit “Zorba”. Muzika e Mikis Theodorakis dhe libreti i shkrimtarit grek Nikos kazansaqis percuan tek publiku shqiptar nje histori miqesie te thelle mes Zorbes dhe Xhonit te interp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Carmina Burana, elet sezoni i ri artistik

Rreth 150 artist shqiptar interpretuan n shfaqjen "Carmina Burana", kompozuar nga gjermani Carl Orff n vitin 1936. Premiera erdhi e prshtatur n nj version ndryshe pr skenn shqiptare, ku kngtar dhe balerin ishin protagonist s bashku n sken. "Carmina Burana", u shfaq mjaft suksesshm n skenn e Teatrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.085Z

“Carmina Burana”, Çelet sezoni i ri artistik

Rreth 150 artistë shqiptarë interpretuan në shfaqjen "Carmina Burana", kompozuar nga gjermani Carl Orff në vitin 1936. Premiera erdhi e përshtatur në një version ndryshe për skenën shqiptare, ku këngëtarë dhe balerinë ishin protagonistë së bashku në skenë. "Carmina Burana", u shfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.778Z

"Zorba" i Kazanzaqis, balet në TKOB

Vjen për herë të parë në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit baleti me dy akte, "Zorba", me muzikë të Mikis Theodorakis dhe libret të shkrimtarit të madh grek, Nikos Kazanzakis. Ky balet i është besuar koreografisë së Arjan Sukniqit. Premiera i takon datës 25 qershor, për të vi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama