Rezultate te kerkimit per termin: +Elton +Merja

Total: 26
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.286Z

Grushti i Stojkut, 1 milion lekë

Të premten e kaluar, në ndeshjen kundër Teutës, futbollisti me përvojë i Shkumbinit, Gentian Stojku, goditi me grusht të riun e formacionit durrsak, Dushkun, në ndeshjen Teuta-Shkumbini (1-1), ku brenda pesë minutash u nxorrën tre kartona të kuq. Por kënaqësia e tepruar e Stojkut u "shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.868Z

"Rajmonda" dhe "Spartaku" në TKOB

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit po përgatitet për të sjellë në skenë dy balete të njohura botërore si "Rajmonda" dhe "Spartaku". Baletet do të vijnë nën koreografinë e Leonard Ajkun (Xhokaxhi) i cili do të jetë njëkohësisht edhe solist. Dy veprat e ndërthurura, "Rajmonda" e A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.250Z

Trazime erotike

Subjektet e pikturave te Caravaggios jane shnderruar ne njerez te gjalle qe kercimtaret i kthejne ne figura skenike koreografike. Gjithkush nga ato leviz brenda hapesires qe Candeloro ka krijuar me elemente skenike te spikatura por qe ndricohet me drite hije mbreselenese. I harruar per tre shekuj ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.373Z

Arrëthyesi premiera e re në TKOB

Tiranë, 11 dhjetor NOA - Ilir Kerni është rikthyer sërish në Tiranë. Këtë radhë me emrin e Çajkovskit dhe përrallën e mrekullueshme nga Arrëthyesi. Prej disa muajsh solistët dhe trupa e baletit në TKOB po përgatiten për këtë premierë të re baleti, e cila do të ngjitet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.508Z

Arrëthyesi rikthehet dy net në skenën e TKOB

Pas suksesit që pati baleti Arrëthyesi do të rikthehet për publikun kryeqytetas në datat 16 dhe 17 janar. Nën koreografine e mjeshtrit Ilir Kerni, ky balet do të ringjitet edhe një herë në skenë për të përcjellë gjithë magjinë e tij. Koreografi Ilir Kerni së bashku me solistët pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.167Z

Ilir Kerni, në punë për "Arrëthyesin"

Ka më shumë se një muaj, që koreografi dhe balerini Ilir Kerni, po punon në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit me trupën e balerinëve dhe nxënës të Shkollës së Mesme Koreografike për baletin "Arrëthyesi". 2 aktet e pjesës së baletit janë shkuar nga Ernst Hoffmann, kurse muzik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.867Z

Rajmonda dhe Spartakus, katër net balet në skenën e operës

Sezoni artistik i Teatrit Kombëtar  Operës dhe Baletit sjell në skenë baletin Rajmonda dhe Spartakus, që vjen nën koreografinë e Leonard Xhokaxhi(Ajkun), i cili do të jetë dhe njëri nga solistët e baletit. Në këtë shfaqje janë të ftuar dhe artistë, të cilët vazhdojnë aktivitetin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama