Rezultate te kerkimit per termin: +Emrimet

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Presidenti emron gjyqtart

Para se t prfundoj ky vit, pritet q presidenti i Republiks, Fatmir Sejdiu, t nnshkruaj emrimet e gjyqtarve t Gjykats Supreme t Kosovs. Ka rreth dy jav q kshilli Gjyqsor i Kosovs i ka drguar emrat e kandidatve n Presidenc, n mnyr q kreu i shtetit t nnshkruaj emrimet e tyre. Aktualisht, sipas zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

BE-ja: Emërimet në gjyqësor, KLD të bëjë trasparencë

Raporti probleme me emërimet që bëhen nga KLD-ja Kshilli i Lart i Drejtsis, institucioni q duhej t ishte m i pakorruptuari dhe nismtar i lufts kundr korrupsionit n sistemin e drejtsis n t kundrt shfaq probleme t mdha n emrimet e gjyqtarve. KLD-ja, e cila drejtohet nga President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.944Z

Përfundon afati për shqyrtimin e kandidaturave për Gjykatën e Lartë

E hna sht dhe afati tre-javor i prcaktuar nga rregullorja e Parlamentit, brenda s cils komisioni i ligjeve duhet t prfundonte shqyrtimin e tre dekreteve t Presidentit Topi pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Bhet fjal pr emrimet e reja t ksaj gjykate Medi Bici, Vexhi Mumataj dhe Sokol omo, t cilt so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Drejtësia, zarfi që fiton vendin e punës

Nse ke nj zarf me lek, euro, dollar, q plotson shumn e krkuar, ather arrin t marrsh nj vend pune t admiruar n “qeverin” e drejtsis?! Ekspertt e Komisionit Evropian pas vzhgimit n terren, n kuadrin e hartimit t raportit pr drejtsin pas konstatimeve tejet shqetsuese pr KLD-n lan ndr t tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Ndryshon vendim, Parësori, me borde për lirim dhe punësim të stafit mjekësor

Me propozim t ministrit t Shndetsis, Petrit Vasili, qeveria ka miratuar dje disa ndryshime n projektvendimin “Pr financimin e shrbimeve t kujdesit shndetsor parsor nga skema e detyrueshme t kujdesit shndetsor”, duke ngritur borde, t cilat mund t lirojn apo punsojn sta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.690Z

Dekretet, ish-të përndjekurit, thirrje Topit: Tregohu i përgjegjshëm

Ish-t prndjekurit politik ndjehen t zhgnjyer nga Presidenti Bamir Topi, nga praktika e tij e zgjedhjes n krye t drejtsis t njerzve t inkriminuar me diktaturn komuniste. Ata i bn dje thirrje Presidentit q t jet i prgjegjshm n dekretime dhe t mos prdor luft t heshtur me Parlamentin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.429Z

Njerzit e Gjykats Supreme

Emrat e przgjedhur pr gjyqtar t Gjykats Supreme dhe Zyrn e Prokurorit, ka disa jav q jan n tavolinn e presidentit t Republiks. Por ata nuk bhen n asnj mnyr publik, ndonse bhet fjal pr pozita shum t rndsishme t institucioneve t drejtsis n vend. Megjithkt, Expressi ka mundur t kuptoj se disa nga e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama