Rezultate te kerkimit per termin: +Enada +Hoxhen

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.977Z

Enada Hoxha: Opera rebele e Bela Bartok, sfide shpirterore Izaura Ndoj

Rebele dhe plot pasion, na shfaqet gjate gjithe kohes ne prova. Opera e ndaluar hungareze, e cila vjen premiere ne skenen shqiptare ngjit primabalerinen Enada Hoxhen me nje rol teper guximtar. Ne nje interviste per "Koha Jone", Enada Hoxha rrefen punen intensive qe po bejne me operen e ndaluar te Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

"Carmen", per here te pare edhe balet ne TOB

Per here te pare kete te diel "Carmen" do te ngjitet si balet ne Teatrin e Operes dhe Baletit. Fale nje bashkepunimi me kompanine italiane "Balleto del Sud", TOB i ka besuar koreografine, skenen dhe kostumet italianit Fredy Franzutti, i cili me trupen e tij e ka performuar shpesh "Carmen" ne skena n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.136Z

Shopeni ne libret shqiptar

Ne baletin Dhimbje dhe dashuri figura e kompozitorit polak ishte ajo e nje njeriu te vilanosur qe nuk i provon jetes kurrfare shije. Enada dhe Gerd Vaso kishin ne dore shfaqjen. A e mbajten ate Premiera Dhimbje dhe dashuri prodhimi i pare koreografik i Teatrit te Operes dhe Baletit per kete sezon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.967Z

Shuhet artisti bazal i skenes, Agron Aliaj

Shuhet ne moshen 79-vjecare, dy muaj pasi u aksidentua ne qender te Tiranes, koreografi i njohur, ish-udheheqesi artistik i disa shfaqjeve ne Teatrin e Operes dhe Baletit, Agron Aliaj. Ngjarja ndodhi me 7 mars kur artisti i njohur u perplas nga nje makine qe levizte me shpejtesi, ne kohen qe sapo ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.871Z

Vjen nata finale e "Akademise se Yjeve"

Ne vigjilje te nates finale te "Akademise se Yjeve" surprizat do jene madheshtore. 11 konkurrentet qe per tre muaj kane kapercyer sfidat perballe njeri-tjetrit ne tre disiplina:kenge, balet dhe debat, do jene perballe votes se publikut, per te konkurruar per vendin e pare, te dyte dhe te trete si dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.508Z

Zhizeli shqiptar i Agron Aliajt

Rexhep Demetja Keto dite ne skenen e Teatrit te Operas dhe Baletit u shfaq me sukses nje nga veprat me te shquara te repertorit klasik boteror baleti Zhizel me libret te J. de Sain Georges dhe te T. Gauntier me muzike te Adolphe Adam vene ne skene nga regjisor- baletmaester Artisti i Popullit Agro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama