Rezultate te kerkimit per termin: +Enciklopedis

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.214Z

Mali i Zi Serbia vazhdon spastrimin etnik

Podgorica zyrtare ka mbetur e indinjuar nga përmbajtja e enciklopedisë serbe, e cila i konsideron malazezët popull serb dhe Duklën djepin e Serbisë. Kryetari i Parlamentit malazez, Ranko Krivokapic ka deklaruar se publikimi i kësaj enciklopedie ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.638Z

Enciklopedia maqedonase, gjysma e kopjeve është shitur

Ish-kryeredaktori i Enciklopedisë Maqedonase, akademik Bllazhe Ristovski ka theksuar se gjysma e kopjeve të kësaj enciklopedie janë shitur dhe gjysma presin të dalin në treg. Në një intervistë për të përditshmen “Utrinski Vesnik&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.638Z

Ristovski: Enciklopedia antishqiptare maqedone asnjëherë s’është tërhequr

SHKUP- Ish-kryeredaktori i Enciklopedisë Maqedonase, akademik Bllazhe Ristovski ka theksuar se gjysma e kopjeve të kësaj enciklopedie janë shitur dhe gjysma presin të dalin në treg. Në një intervistë për të përditshmen “Utrinski Vesni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.352Z

Enciklopedia maqedonase ngec ne vend

Një marrëveshje mes Akademisë së Shkencave të Maqedonisë dhe asaj të Shqipërisë pritet të aktivizojë sërish Komisionin për Hartimin e Enciklopedisë, e cila u pezullua si pasojë e fyerjeve dhe të pavërtetave që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.570Z

Enciklopedia, nesër takimi mes akademikëve shqiptarë dhe maqedonas

Pritet të mbërrijë nesër në Ohër një delegacioni i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë (ASHASH) i udhëhequr nga kryetari, Gudar Beqiraj. Delegacioni do të pritet nga kreu i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.585Z

Enciklopedia, takohen akademikët shqiptarë dhe maqedonas

Sot pritet të mbërrijë në Ohër një delegacion i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë (ASHASH) të udhëhequr nga kryetari, Gudar Beqiraj. Delegacioni do të pritet nga kreu i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.972Z

Akademiku maqedonas: Shqiptaria po na zapton territoret tona

SHKUP- Akademiku Blazhe Ristovski, hartuesi i " Enciklopedisë Maqedonase" ka akuzuar shqiptarët se po zaptojnë sipas tij territore maqedonase. Duke e cilësuar këtë pretendim si një fakt të kryer, Ristovksi tha se kjo situatë tashmë përbën n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama