Rezultate te kerkimit per termin: +Enciklopedit

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.786Z

Festat, libri mbetet sërish një nga dhuratat për shqiptarët

Njё simbol i festave tё fundvitit vazhdojnё tё mbetёn dhuratat. Libri ёshtё njё nga dhuratat qё preferojnё tё bёjnё mё shumё shqiptarёt me rastin e kёtyre festave. Librashitёsja e librari &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.429Z

Greqia, tender 45 mijë euro për minoritetin në Shqipëri

ATHINE- Edhe pse e mbërthyer nga kriza e rëndë ekonomike, Greqia sërish nuk lë pas dore minoritetin grek në Shqipëri, teksa vetëm pak ditë më parë ka publikuar njoftimin për hapjen e një tenderi me vlerë 45 mijë euro, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.003Z

Libra të rinj: Për pse-të që s’u jepni dot përgjigje fëmijëve

TIRANE- Të mbytur nga stresi i përditshëm, harrojmë se fëmijët rriten duke na imituar. Të ngrysur nga një zënkë me shefin, se lavatriçja nuk punon mirë, se moti me shi të bën me dhimbje koke dhe nga qindra arsye të tjera&he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.471Z

Pushimet, libri një mik i mirë që të shoqëron

TIRANË- Në stinën e pushimeve, libri gjithmonë është një mik i mirë që të shoqëron dhe që nuk duhet të mungojë në bagazhet tuaja. Ka shumë nga ata që mendojnë se një udhëtim është gjithmon&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.483Z

Faik Konica: Albania 101 : Shkruan çdo gjë

Pas 101 vjetësh përsëritet historia, ashtu siç e ka lënë trashëgim Faik Konica, mbesat e tij janë kujtuar ta mbledhin revistën që pati jetë vetëm 13 vite Nj libr luksoz, i dendur, me ngjyr purpur shkruan n grma t arta mbi; “Albania” e Faik Konics, vit i par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.478Z

Urtësi lojërash

Kujt mund t’i drejtohemi pr t fituar urtsi? Nj pyetje esenciale, e domosdoshme, n kt epok t prcipt dhe t pasigurt. Pleqt e qmom jan t diskredituar: Platoni sht shndrruar n nj referenc bajate. Aristotelit i merren kmbt. Shn Agustini sht mekur. Hegeli sht plakitur pa mshir. Dekarti sht reduktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.940Z

Kurthet e hershme kundër Kosovës

22-04-2011 / Nga Kostaq Xoxa Andrallat mediatike të Kosovës, fill pas shprangosjes, si koloni e jashtëkohshme Ky shkrim u nis si një përkthim. Përfundoi në një polemikë.As që do t’ia vlente, nëse artikulli që mora për t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama