Rezultate te kerkimit per termin: +Endri +Shkoza

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.389Z

Gramshi lojtaret e sezonit 2010-2011

Lojtaret e federuar te Gramshit per sezonin 2010-2011. Efstrat Billa Lorenc Koci Saimir Bardhi Alfred Salliu Lorenc Trashi Elis Metaj Endri Duka Ledio Koci Elvis Bitra Leonard Shuli Marildo Lezi Eriald Balla Bledian Ceka Florian Peqini Ervin Shkoza Donald Balliu Fation Latifi Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.860Z

Te gjithe syte nga Merkuti

Balerini 25-vjecar Endri Shkoza bie ne sy ne shfaqjet e trupes kombetare per shkathtesine vigjilencen gjallerine qe iu jep karaktereve. Se fundmi ne premieren Romeo dhe Zhuljeta ai shkelqeu. Me kaq pak komunikim me boten qe kane artiste si ai kush do tia shfrytezonte pasionin atij Nje nga baler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.868Z

"Rajmonda" dhe "Spartaku" në TKOB

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit po përgatitet për të sjellë në skenë dy balete të njohura botërore si "Rajmonda" dhe "Spartaku". Baletet do të vijnë nën koreografinë e Leonard Ajkun (Xhokaxhi) i cili do të jetë njëkohësisht edhe solist. Dy veprat e ndërthurura, "Rajmonda" e A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama