Rezultate te kerkimit per termin: +Engel

Total: 988
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.102Z

Engel viziton Kosovën

Anëtari i Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara nga Nju Jorku, Eliot Engel, ka paralajmëruar se do ta vizitojë Kosovën, prej 29 qershorit e deri më 5 korrik. Sipas një njoftimi nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, gjatë vizitës së tij, Engel do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.606Z

Engel: SHBA, mirenjohese Shqiperise

Kongresmeni amerikan Eliot Engel, i cili ndodhet per nje vizite ne Tirane, ka mbajtur para pak castesh nje fjalim ne Kuvendin e Shqiperise, ku ka falenderuar Shqiperine per mbeshtetjen qe i ka dhene Shteteve te Bashkuara. Gjate fjales se tij, Engel, mbeshtetes i madh i kombit shqiptar, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.953Z

Kryeministri Mustafa takoi kongresistin Engel

Gjatë darkës së shtruar në Munih, kryeministri Mustafa ka pasur mundësinë që të takohet dhe të bashkëbisedojë me shumë burrështetas dhe personalitete të shquara ndërkombëtare, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit. Ndërkaq, një takim të veçantë, kryeministri I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.110Z

Engel mes shqiptareve te ikagos

Eliot Engel ikago 25 qershor 2011 NOA 8211 Kongresisti amerikan Eliot Engel do te jete i ftuari i nderit ne nje mbledhje te organizuar mes komunitetit shqiptar te ikagos ne shtetin e Ilinoisit. Kongresisti Engel eshte nje nga personalitetet e njohura te Administrates se Shtepise se Bardhe ne Uashin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.743Z

Jahjaga takohet me Engel dhe Albright

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga u nderua nga Kongresmeni demokrat, Elliot Engel në një mbrëmje të organizuar nga Women in Foreign Policy Group kushtuar të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Kongresmeni Engel, i cili mori pjesë në këtë ngjar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.087Z

Engel: Mitrovica, pjesë e Kosovës

"Mitrovica, është pjesë e pandarë e Kosovës, as edhe një centimetër nga territori i Kosovës nuk do të ndahet". Kështu siguroi kongresmeni demokrat amerikan, Eliot Engel. Duke folur në një intervistë për agjencinë e lajmeve, INA, Engel deklaroi se me kërkesën e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.688Z

Eliot Engel, probleme me një apartament ilegal

Share Engel gjate nje takimi me Berishen Kongresmeni amerikan Eliot Engel, i njohur gjerë në Shqipëri për shkak të lidhjeve të tij me politikanët shqiptarë, prej më shumë se tre vjetësh ka probleme me një apartament ilegal. Eliot Engel dhe një nga partneret e biz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama