Rezultate te kerkimit per termin: +Engjj

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.399Z

Publikohet traileri i filmit “Engjëjt janë larg” (Video)

Filmi nën regji të Gjergj Xhuvanit, dhe producentit Fatmir Spahiu, flet për historinë e vitit 1999, në Kosovë. Marsi i 1999, është periudha e bombardimeve të NATO-s, zhvendosja masive e shqiptarëve në baza etnike. Filmi ” Engjjët jan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

mimet e Panairit t Librit Tirana 2007

mimi Shkrimtari i vitit i jepet shkrimtares DIANA ULI: Pr kontribut t shquar n fushn e letrsis me vepra q jan mirpritur vazhdimisht nga lexuesi dhe kritika, vecanrisht me romanet e saj m t fundit Engjj t armatosur (botuar nga Besa) dhe Gruaja ne kafe (botuar nga Toena), duke sjell vlera t reja,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Prshpejtim t procesit t liberalizimit t vizave

Kryeministri Sali Berisha deklaroi n nj intervist pr EuroNes se Shqipria pret nj prshpejtim t procesit t liberalizimit t vizave, bri t ditur t shtunn zyra e shtypit pran kryeministris. Kreu i Qeveris shqiptare iu prgjigj interesimit t korrespondentit t EuroNes n Bruksel, Sergio Cantone lidhur me pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Angelus Novus prfaqson Shqiprin

mimi letrar pr romanin m t mir t Ballkanit pr v.2008 - Shqiprin do ta prfaqsoj shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij Angelus Novus - Fituesi pr romanin m t mir t Ballkanit do t shpallet n Shkup, m datn 5 tetor 2008. Shpallja e fituesit pr romanin m t mir ballkanik pr vitin 2008 do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.501Z

5 maj është edhe dita e dëshmorit Artin Basha

Sot sht 5 maj, Dita e Dshmorve. Vitet e pluralizmit e pasuruan kt dit t veant edhe me emra t rinj heronjsh e dshmorsh, q dhan jetn pr Liri-Demokraci, duke filluar nga ngjarjet e 2 korrikut 1990 e deri m sot. E bn kt dit m gjithprfshirse, m njerzore e m t bukur pr t’u kujtuar. Kujtohen n kt d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama