Rezultate te kerkimit per termin: +Enina +Llozi

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.592Z

Dansi i puanteve me vepra të mëdha

Dansi i puanteve erdhi si një kolazh i mrekullueshëm i ngjyrave dhe tingujve të baleteve, Zhizel, Liqeni i Mjelmave, Coppelia, Bajadera. Nën drejtimin e Petrika Afezolli, Orkestra e T.K.O.B, Trupa e baletit dhe solistet Enada dhe Gerd Vaso, Esdalin Gorani, Erisa Gina, Odeta Dishnica, Ledian Agal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.329Z

Opera ne Qytetin e Arteve

Shfaqjet operistike ne Akademine e Arteve ku ekzistojne te gjithe elementet artistike per ti realizuar jane te rralla. Kalendaret e stineve koncertore mbushen me koncerte instrumentistesh duke u pare si me te volitshme nga pedagoget dhe studentet per kohen e shkurter pergatitore qe kerkojne dhe fina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.395Z

Rikthehet “Coppelia” në TKOB

Baleti me dy akte “Coppelia” këtë herë me një koreografi tërësisht të re nga Ilir Kerni do të ngjitet në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit në Tiranë në datat 27, 28 dhe 29 qershor në orën 20.00.Me skenografi të Zorz Drausnik dhe kostumet nga Ljubica Wagner kjo shfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.555Z

Ekspozita “Pranvera Art” rikthehet në Muzeun Kombëtar

Gjini të ndryshme të artit si në pikturë, skulpturë, grafistë janë paraqitur në ekspozitën “Pranvera Art 2010” e çelur në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar. Kjo ekspozitë cilësohet nga organizatorët si një eveniment i rëndësishëm për sa i takon artit pamor shqiptar, pasi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama