Rezultate te kerkimit per termin: +Enti

Total: 3361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.944Z

Enti i Plehut

Nga Enver Robelli* Pas sukseseve gjigante në politikën e brendshme dhe të jashtme Qeveria e Kosovës, më në fund, merr vendim për themelimin e Entit të Plehut, i cili tani e tutje do të administrojë sukseset dhe do të komunikojë drejtpërdrejt me publikun. – Një pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.380Z

Enti i Banesave në hetim

09/12/2004  Enti Kombëtar i Banesave, gjendet nën hetimin e Prokurorisë së Tiranës, pas një kallëzimi të bërë nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, për abuzimin financiar në shumën 32 milionë lekë. Ekspertët e KLSH-së kanë vlerësuar se Enti Kombëtar i Banesave, ka kryer sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.108Z

SHBA enti rregullator padit 16 banka

Një ent rregullator në Shtetet e Bashkuara ka paditur 16 banka nën dyshimin se kanë manipuluar normën e interesit ndërbankar të Londrës, e njohur ndryshe si Libor. Norma e Liborit përdoret për të depozituar triliona dollarë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.904Z

Enti i Banesave

Autori i Lajmit: red.Vlerat e mësipërme për Tiranën janë vendosur nga shteti për efekt fiskal dhe në mënyrë të detyrueshme, për pagimin e taksave, por nuk mund të blesh një banesë nën vlerën e shpallur. Po sa kushton një banesë po ta ndërtosh vetë? Enti i Banesave përcakton çdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.414Z

Enti Rregullator, në gjyq për tarifat e energjisë

Tiranë, 30 Janar NOA/ Rajmonda Lajthia - Mosmarrëveshjet mes kompanisë private të shpërndarjes së energjisë dhe Entit Rregullatorë kanë përfunduar në gjykatë. Sikundër ishte parashikuar, çekët e OSSH-së kanë ngritur një padi ndaj Entit Rregullator të Energjisë Elektrike, ku k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.794Z

Korce familjet po humbin shtepite e perfituara nga Enti Banesave

Ne Korce disa familje qe kane arritur te marrin nje banese me kosto te ulet nga Enti i Banesave, nuk po paguajne dot kestet e kredise. Per kete arsye ata rrezikojne ti humbin ato.  I jane gezuar shtepise se re vetem per pak kohe.  Brenda pak ditesh presin permbaruesit t'i nxjerrin jash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.191Z

Enti Rregullator kundër FMN-së

FMN nuk tërhiqet. Kërkon bisedime dhe me korporatën për rritje të çmimit të energjisë Fondi Monetar Ndërkombëtar ka konkretizuar pranë autoriteteve shqiptare kërkesën për rritjen e çmimit të energjisë. Përfaqësues të Fondit Monetar kanë nisur gjatë dit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama