Rezultate te kerkimit per termin: +Entrant +Status +Check

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.559Z

Lotaria Amerikane, si të zbuloni nëse jeni fitues dhe hapat më tej

Aplikantët e Lotarisë Amerikanë janë nën ethe. Nesër, (2 Maj) del përgjigja nëse kanë fituar ose jo që të udhëtojnë, jetojnë e punojnë në vendin e mundësive të mëdha. Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.610Z

Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, procedurat për të kontrolluar nëse jeni fitues

Duke nisur nga ora 18.00 e ditës së sotme, 2 maj 2017 të gjithë aplikantët e regjistruar të programit të llotarisë DV-2018 mund të kontrollojnë statusin e tyre nëse janë përzgjedhur fitues. Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.532Z

Sot dalin fituesit e lotarisë amerikane

Sot në orën 17:00 dalin emrat e fituesve të lotarisë amerikane. Këtë e ka bërë të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit. Në dispozicion janë 50 mijë viza DV. Në udhëzimin e DASH për lotarinë amerikane shkruhet : “Për shkak se një pjesë e 50 mijë aplikantëve të përzgjedhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.906Z

Lotaria amerikane/ Avokati: Ja hapat për të aplikuar në mënyrën më korrekte

Nga Kieran Both, avokat Programi i llotarisë amerikane është një mënyrë që iu ofrohet shtetasve të huaj, për të ardhur si emigrantë në SHBA, duke u dhënë të  drejtën të punojnë e jetojnë në mënyrë të përhershme në këtë vend sëbashku me familjet e tyre ( bashkëshorten 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.480Z

Lotaria amerikane, si do të njoftoheni nëse keni fituar

Konsullata amerikane ka publikuar metodën se si të për-zgjedhurit e Lotarisë amerikane do të njoftohen të vijojnë procedurat nëse shpallen fitues. Regjistrimi elektronik nisi më 4 tetor dhe mbyllet më 7 nëntor. Aplikantët duhet të kenë mbaruar arsimin e mesëm me kohë të plotë, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.627Z

Hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane, dokumentet dhe si duhet vepruar

Duke nisur nga sot, të gjithë ata që besojnë në "ëndrrën amerikane" kanë mundësi të hedhin një hap drejt saj, duke u bërë pjesë e lotarisë. Ashtu si çdo vit, Ambasada Amerikane ka njoftuar hapjen e aplikimeve që do të zgjasin deri më 3 nëntor të këtij viti. Përmes një udhëz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.544Z

Lotaria Amerikane, sot dalin përgjigjet. Si të gjeni fituesit?

Njoftimi Kujdes, Departamenti i Shtetit nuk do të dërgojë njoftime për të përzgjedhurit apo letra me postë ose email Nëse keni aplikuar për lotarinë amerikane gjatë tetorit të vitit të kaluar, nesër (sot) kontrolloni emrin në faqen e Departamentit Amerikan të Shtetit. Intervistat p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama