Rezultate te kerkimit per termin: +Erald +Zela

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Carmina Burana, elet sezoni i ri artistik

Rreth 150 artist shqiptar interpretuan n shfaqjen "Carmina Burana", kompozuar nga gjermani Carl Orff n vitin 1936. Premiera erdhi e prshtatur n nj version ndryshe pr skenn shqiptare, ku kngtar dhe balerin ishin protagonist s bashku n sken. "Carmina Burana", u shfaq mjaft suksesshm n skenn e Teatrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.085Z

“Carmina Burana”, Çelet sezoni i ri artistik

Rreth 150 artistë shqiptarë interpretuan në shfaqjen "Carmina Burana", kompozuar nga gjermani Carl Orff në vitin 1936. Premiera erdhi e përshtatur në një version ndryshe për skenën shqiptare, ku këngëtarë dhe balerinë ishin protagonistë së bashku në skenë. "Carmina Burana", u shfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.066Z

Rrefimi i birit te XhuvaneveSi u detyrova te behesha vrases

Ne me shume se 5 ore rrefim perpara hetuesve te policise dhe prokurorise Kostandin Xhuvani diten e vetdorezimit 6 muajme pare ka rrefyer historine e pazakonte si u detyrua te shnderohej ne vrases te ish mikut te tij. Pas 3 muajve arrati 22 vjecari Kostandin Xhuvani djali i vetem i deputetes Luiza Xh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.363Z

“Carmina Burana” ngjitet në TOB

"Carmina Burana" do të vijë në TOB këtë herë me një rikonceptim koreografik dhe skenik. Vepra e kompozitorit të famshëm Gjerman Carl Orff do të sillet ndryshe për publikun shqptar nga koreografi Arian Sukniqi. Personazhet kryeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama