Rezultate te kerkimit per termin: +Erdoan

Total: 653
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.856Z

Davutoglu zevendeson Erdoan

brbrMinistri i Jashtem turk Ahmet Davudoglu do te jete kandidati qe pritet pasoje Erdoan ne krye te Partise per Drejtesi dhe Zhvillim Lajmi eshte bere i ditur nga presidenti i zgjedhur Erdoan pas takimit te 20 anetareve te kryesise se partise Davutoglu do te votohet gjate kongresit te partise qe do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.223Z

Erdoan kandidat per President

brbrKryeministri turk Rexhep Taip Erdoan shpall kandidaturen per president per zgjedhjet e ardhshme qe mbahen ne muajin gusht Kandidatura e Erdoan eshte konfirmuar zyrtarisht nga forca e tij politike Partia per Drejtesi dhe Zhvillim Vendimi i Erdoan vjen pasi ka qendruar per 11 vite ne krye te qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.771Z

Turqi perplasja Erdoan-Gylen

Kryeministri i Turqise Erdoan vijon perplasjen e ashper me ish-aleatin e tij te ngushte predikuesin e fese islame Fetyllah Gylen Parlamenti turk miratoi nje ligj qe sanksionon mbylljen e te gjitha shkollave pergatitore pjesa me e madhe e te cilave jane ne pronesi te klerikut ne mergim Gylen Sipas li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.496Z

Erdoan sfidon Putin

brbrNe kulmin e tensioneve diplomatike mes Ankarase dhe Moskes presidenti turk Rexhep Taip Erdoan ka sfiduar homologun e tij Vladimir Putin duke e paralajmeruar ate te mos luaje me zjarrin Ne nje interviste per France 24 kreu turk i shtetit ka thene se deshiron nje takim koke me koke me Putinin Erd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.932Z

Sulltanati Erdoan

Nga Enver Robelli Rexhep Taip Erdoani është nisur për në Madagaskar. Në kuadër të një vizite disaditore në Afrikë kryetari i Turqisë do të qëndrojë edhe në Tanzani dhe Mozambik. Në Ankara ai sapo ka arritur një sukses në betejën e tij për ti siguruar vetes sa më shumë pusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.115Z

Turqi fiton Erdoan

Partia per Drejtesi dhe Zhvillim e kryeministrit Rexhep Tajip Erdoan ka siguruar nje mandat te trete qeverises, duke marre pak me shume se 50% te votave ne zgjedhjet e pergjithshme te se dieles. Por pavaresisht fitores se pashembullt, sic u pershkrua ne media, Erdoan nuk arriti te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.954Z

Erdoan braktis Davosin

Nje episod i pazakonte ka nxehur klimen ne Forumin Nderkombetar te Davosit ne Zvicer. Kryeministri turk Erdoan eshte larguar nga debati qe po zhvillohej ne prani te presidentit izraelit Shimon Peres qe mbronte me zjarr ofensiven izraelite ne gaza.Ne pamundesi per te replikuar Erdoan eshte larguar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama