Rezultate te kerkimit per termin: +Erges +Xhoxhi

Total: 68
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.407Z

Gruaja e Dajtit dhe avokati takojnë Xhoxhin

 TIRANE - I arrestuari Erges Xhoxhi, kunati i Dritan Dajtit, është vizituar dje në burg nga avokati Arben Qeleshi. Mbrojtësi ligjor shoqërohej në këtë takim me klientin e tij edhe nga gruaja e Erges Xhoxhit dhe bashkëshortja e Dritan Dajtit. Burime zyrtare nga burgjet thanë se i arres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.298Z

Rrëzohen edhe kërkesat e Erges Xhoxhit për ndarjen e akteve dhe të Marenglen Muçajt për moskompetencën

Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzoi dje kërkesën e avokatit të Dritan Dajtit, i cili i kërkonte Kolegjit Penal që të urdhëronte një mjek për të parë gjendjen shëndetësore të klientit të tij. Gjithashtu avokati kërkoi që mjeku të verifikonte dhe gjendjen psikike të Dajtit, pas ngj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.376Z

Dajti, nën hetim edhe për "gjobëvënie"

Frika e vëzhgimeve dhe përgjimeve e ka "detyruar" Dritan Dajtin ta modifikojë në mënyrë të përkryer grupin kriminal. Por, pas gjashtë vitesh në arrati fillon të frekuentohet me bashkëshorten dhe të vihet në vëzhgimin e policisë. Operacioni për vëzhgimin e ndalimin e tij kthehet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.851Z

Dritan Dajti "kërcënon" prokurorin

TIRANE – “Ta tregoj unë ty, se çfarë do të të bëj... të shohim si do vejë puna...". Dritan Dajti nuk kursen kërcënimet në drejtim të prokurorit të çështjes Eugen Beçi. I akuzuari si autor i masakrës së 7 gushtit 2009 në Durrës, ku ekzekutoi katër oficerë të skuadr�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.413Z

Masakra e Durrësit,gjyqi në shtator

TIRANE – Dritan Dajti është i pandehur në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Tiranë për vrasjen e katër efektivave të policisë, të cilët tentuan arrestimin e tij një vit më parë në Durrës. Gjyqi, i cili vazhdoi për disa seanca, pritet të rifillojë në shtator. Dosja e masakr�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.403Z

Mungon Dritan Dajti, shtyhet më 8 janar seanca

Shtyhet për më 8 janar seanca gjyqësore në ngarkim të Dritan Djait. Trupi gjykues ka deklaruar se Dajti është lajmëruar për seancën e sotme, por ka refuzuar të marrë pjesë në gjyq. Vetë Dajti nuk ishtë i pranishëm në seancën e parw gjyqësore ndaj tij. Ai u përfaqësua nga avok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.378Z

Avokatët e Dritan Dajtit kërkojnë ndarje të çështjes

Avokatet e te pandehurit, Dritan Dajti, kerkuan gjate séances se rradhes ne gjykaten e shkalles se pare per krime te renda, ndarjen e ceshtjes. Perfaqesuesit ligjore te Dajtit, kerkuan qe ai te gjykohet vec te pandehurve te tjere, Erges Xhoxhi dhe ish- punonjesin e policise Maringlen Muca. Gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama