Rezultate te kerkimit per termin: +Erisa +Gina

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.715Z

Erisa Gina, në harmoni me baletin klasik

Mund të ndodhë që të mos e dish me se merret në të vërtetë, por çdokujt që e takon edhe pa e njohur nuk mund të mos i shpëtojë fraza "ti dukesh si balerinë". Me fizikun, por edhe me anë të gjesteve, me flokët e mbledhura, Erisa Gina reflekton profesionin e saj. Është balerinë. So

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.592Z

Dansi i puanteve me vepra të mëdha

Dansi i puanteve erdhi si një kolazh i mrekullueshëm i ngjyrave dhe tingujve të baleteve, Zhizel, Liqeni i Mjelmave, Coppelia, Bajadera. Nën drejtimin e Petrika Afezolli, Orkestra e T.K.O.B, Trupa e baletit dhe solistet Enada dhe Gerd Vaso, Esdalin Gorani, Erisa Gina, Odeta Dishnica, Ledian Agal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.707Z

Delina pas 46 vjetësh në skenën e TOB

Sonte ne mbremje ne skenen e Teatrit të Operas dhe Baletit do te ngjitet premiere baleti “Delina”. Publiku shqiptar do te kete mundesi te shijoje kete kryeveper e cila rikthet pas 46-vjetesh, nen koreografine e Agron Aliajt, dikur ne rolin e Arbanit. Me muzike te çesk Zadese, ky balet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.195Z

Premiere e Rajmonda dhe Spartakus ne TKOB

Dy suitat e baletit “Rajmonda”, dhe Spartakus”, u ngjiten premiere ne skenen e Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit duke fituar keshtu simpatine dhe duartrokitjet e publikut. Nje kombinim mes baletit romantik dhe atij kontemporan erdhi nen interpretimin e solisteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.741Z

"Zorba" greke luhet në TOB

Tingujt e valles se famshme greke kane entuziasmuar publikun ne teatrin e operas ne Tirane ne premieren e baletit “Zorba”. Muzika e Mikis Theodorakis dhe libreti i shkrimtarit grek Nikos kazansaqis percuan tek publiku shqiptar nje histori miqesie te thelle mes Zorbes dhe Xhonit te interp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.799Z

Ivan dhe Eumlndrrae Hirushes ne TKOB

TIRANEuml- Baleti me dy pjese Ivan dhe Eumlndrra e Hirushes nen koreografine e Leonard Xhokaxhiut u shfaq sonte ne skenen e Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit ku perreth 1 ore balerinet intereptuan duke sjelle nje Hirushe sa moderne aq edhe klasike. Ne rolin e Hirushes luajti balerina e vle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.418Z

Zhizel rikthehet në TOB, baleti në skenë pas 16 vitesh

Këto janë provat e fundit të solistëve dhe trupës së Teatrit të Operas dhe Baletit për baletin “Zhizel”. Nuk është hera e parë që kjo shfaqje vihet në skenë në Shqipëri, por emocioni dhe kurioziteti është kaq i madh, si të ishte viti 1998, ku koreografi Agron Aliaj emo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama