Rezultate te kerkimit per termin: +Ermir +Krantja

Total: 60
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.351Z

Ermir Krantja: Luanim "Berberi i Seviljes" kur shembej busti i Enverit

Mes Italisë dhe Tiranës, dirigjenti Ermir Krantja ka arsye të forta të kthehet në skenën shqiptare. Është kujtimi i të atit dhe uni i tij artistik që u rrit në këto ambiente. Bashkëpunimi me balerinin e njohur Ilir Kerni për baletin "Kopelia" është arsyeja që gjendet në Teatrin e O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.977Z

Recitali i Lazos nen drejtimin e Ermir Krantjes

Sezoni artistik janar-qershor i Orkestres Simfonike te RTSH-se vazhdon sonte 23 janar ora 1900 ne sallen e Teatrit te Operes dhe Baletit. shte recital i pianistes Dhurata Lazo kurse orkestra drejtohet nga dirigjenti Ermir Krantja. Ne program vepra nga kompozitore te njohur shqiptare dhe boterore si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.759Z

Inva Mula cel sezonin ne TKOB

Sezoni i ri parashikon surpriza te medha pasi ne skene do te rikthehen emra te njohur si sopranoja Inva Mula dirigjenti Ermir Krantja tenori Josif Gjipali e shume te tjere.Prej dates 1 tetor kur do te shpallet zyrtarisht e hapur stina e re artistike e TKOB per nje jave publiku do te mund te ndjekin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.329Z

Inva Mula, në Tiranësi soprano dhe regjisore

TIRANE- Sopranoja Inva Mula, dirigjenti Ermir Krantja, tenori Josif Gjipali janë disa nga artistët e njohur shqiptarë, me të cilët Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të hapë siparin e sezonit artistik tetor-dhjetor 2010. Nga data 1 deri më 6 tetor në skenën e këtij teatri do të ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.332Z

Inva Mula, në Tiranë si soprano dhe regjisore

TIRANE- Sopranoja Inva Mula, dirigjenti Ermir Krantja, tenori Josif Gjipali janë disa nga artistët e njohur shqiptarë, me të cilët Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të hapë siparin e sezonit artistik tetor-dhjetor 2010. Nga data 1 deri më 6 tetor në skenën e këtij teatri do të ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Sopranoja Mula në tetor në Tiranë

Sopranoja Inva Mula, dirigjenti Ermir Krantja, tenori Josif Gjipali jan disa nga artistt e njohur shqiptar, me t cilt Teatri Kombtar i Opers dhe Baletit do t hap siparin e sezonit artistik tetor-dhjetor 2010. Nga data 1 deri m 6 tetor n skenn e ktij teatri do t ngjitet premiera e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.786Z

Trainini dhe Krantja në koncert

Roberto Trainini, violonçelist vjen nga Italia për një recital me Orkestrën Simfonike të Radio-Televizionit Shqiptar nën drejtimin e Ermir Krantjes. Më 24 shkurt, ora 19.00, në skenën e madhe të Universitetit të Arteve në Tiranë. Në program: Koncert për violonçel dhe orkestër nga Ro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama