Rezultate te kerkimit per termin: +Ervin +Demo

Total: 110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.210Z

Demo: Ministria nuk ka dërguar projektin për miratim

23/08/2010 Ndërtimi i kampusit, debate Ministri-Rektorat Ndërtimi i kampusit të Universitetit te Tiranës, është ende shume larg. Kështu shprehen përfaqësuesit e këtij universiteti, te cilët thonë se Ministria e Arsimit, ende nuk ka marre për shqyrtim projektin e paraqitur nga Universit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.415Z

Demo: Brenda majit shpallen 675 doktorantet fitues Eljona Ballhysa

Brenda javes se ardhshme pritet qe Universiteti i Tiranes te shpalle listen me 675 kandidatet fitues te shkolles se doktoratures ne te gjitha deget e fakultetet e ketij universiteti. Kjo behet e ditur nga burime zyrtare te Universitetit te Tiranes. Behet e ditur se per 675 kuotat e miratuara per shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.645Z

Zbuloi plagjiaturën e zv.ministrit të Arsimit, Muka i rrëmben postin Demos

Taulant Muka dhe Ervin Demo Taulant Mukës, shkencëtari shqiptar në fushën e mjekësisë që jeton e vepron prej pak vitesh në Kopenhagen të Danimarkës, do ti duhet tashmë të shkëputet disi nga impenjimet e tij në fushat e kërkimit shkencor për tu fokusuar në rolin e zv.ministrit të Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.471Z

Unionit Studentor Austriak, shkëmbim eksperiencash me universitetet shqiptare

Një grup prej rreth 30 përfaqësuesish të Unionit Studentor Kristian-Demokrat të Universitetit të Grazit në Austri kanë vizituar këto ditë Shqipërinë për të shkëmbyer eksperiencat e tyre me studentët shqiptarë dhe për t'u informuar në lidhje me Universitetin e Tiranës, arsimin e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.329Z

Drejtuesit e Universiteteve, sot dekretohen rektorët

TIRANE-Presidenti i Republikës, Bamir Topi do të bëjë sot dekretimin e të gjithë rektorëve që u zgjodhën në postet drejtuese të universiteteve. Dekretimi i tyre i hap rrugë më pas edhe dekretimit të dekanëve fitues të zgjedhjeve. Për drejtorin e Marrëdhënieve me Publikun në Unive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.438Z

Absurdi i një ligji, absurdi i një akreditimi, dhe absurdi i një emërimi!

Nga Artan Fuga Merret vesh se zoti Kryeministër ka emëruar zëvendës ministër të arsimit, z. Ervin Demo! Unë nuk kam absolutisht asgjë me personin në fjalë. Nuk e kam njohur në thelb dhe në punë nga afër, dhe nuk kam pasur mundësi të njoh librat që ka botuar, kërkimin shkencor që k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.049Z

Mësuesia, dega më pak e kërkuar; Ministria e Arsimit do të ulë kuotat

Mësuesia është një nga degët më pak të kërkuara në raport me të tjerat në universitetet publike, në nivel kombëtar. Fakti mbështetet në shifra konkrete, të cilat flasin për një interes të ulët të të rinjve, ku maksimumi i të regjistruarve arrin deri në 100 në arsimin fillor.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama