Rezultate te kerkimit per termin: +Esat +Ibros

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.196Z

Shuhet aktori Sotiraq Cili

Regjisori dhe aktori Sotiraq Cili është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga Teatri i Korçës ku Cili zhvilloi pjesën më të madhe të karrierës së tij. Sotiraq Cili lindi në Korçë më 15 mars 1942. Ai është i njohur dhe për interpretimet në kinematografi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.192Z

“Përshtypje nga bashkëpunimi me Viktor Gjikën”...

28/03/2009  Kur largohet një mik nga kjo botë, vetvetishëm sytë na shndërrohen në dy ekrane, ku me sytë e mendjes shohim e përjetojmë si në celuloid ngjarje, takime, biseda, bashkëpunime me të. Disa prej tyre vijnë nga 30 vjet përpara, disa nga një vit a muaj më parë e der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.263Z

Viktor Gjika: Dashuritë e mia

1937 Kam lindur në Korçë më 23 qershor të këtij viti dhe më ka pritur në duar plaka Dhorevicë, që shërbente si mami në mëhallën tonë. Nëna ime më ka thënë se kam lindur me "këmishë", e cila ishte kaq e bardhë sa kur e nxorën foshnjën, d.m.th. mua, të gjithëve iu duka ezmer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama