Rezultate te kerkimit per termin: +Esat

Total: 2114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Akademiku Esat Stavileci, Intelektuali i Viti 2007

N nj solemnitet rasti, t organizuar n Universitetin Dardania, OJQ-ja Studentt dhe t Rinjt e Kosovs i ndau mimin Intelektuali i Vitit 2007 akademik Esat Stavileci. Dit m par kjo organizat shpalli personalitetet dhe institucionet m t suksesshme t Kosovs pr Vitin 2007. Prve rreth 70 paraqitjeve publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.905Z

Esat Ademi ne Federaten Boterore te Peshngritjes

Esat Ademi, presidenti i Federates Shqiptare te Peshengritjes eshte zgjedhur anetar i Bordit Ekzekutiv te Federates Boterore te ketij sporti. Esat Ademi eshte edhe anetar i komitetit drejtues te Federates evropiane si dhe president i federates mesdhetare te peshengritjes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.989Z

Esat Ademi, përballë Fidel Yllit për presidentin

Është zyrtarizuar kandidatura e dytë, që synon postin e presidentit në zgjedhjet e 6 dhjetorit Afati i fundit i depozitimit të kandidaturave për postet drejtuese të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar skadoi dje më 20 nëntor. Kandidatura e parë zyrtare ka mbërritur më 19 dhe ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.126Z

Kontrolle ne mal per vrasesin Esat Dushaj

brbrKerkimet e policise per Esat Dushajn i dyshuar per vrasjen e dy vellezerve Abdullah dhe Skender Shkembi ne fshatin Drisht te Shkodres jane zhvendosur ne Mazrek Kjo zone e thelle malore njihet nga policia si vend ku zakonisht qendrojne persona te ngujuar per gjakmarrje ndaj rrezikshmeria eshte e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.720Z

Vepra e akademik Esat Stavilecit cilësohet lart

Vepra e akademikut Esat Stavileci është cilësuar lart gjatë mbledhjes komemorative të mbajtur në mjediset e Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës. Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, akademik Hivzi Islami, duke e hapur këtë mbledhje komemorative theks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.261Z

Vdes akademik Esat Stavileci

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës njofton opinionin se sot, në orët e pasdites, në shtëpinë e tij, vdiq anëtari i rregullt i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, eksperti i shquar në fushën e shkencave juridike, akademik Esat Stavileci. Është kjo një humbje e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.727Z

Nderohet lartë figura e Akademikut Esat Stavilecit

Sot, nën patronatin e kryetares së Komunës së Gjakovës Mimoza Kusari Lila është organizuar ceremonia mortore e varrimit pas ndarjes nga jeta të intelektualit, profesorit, autorit të shumë veprave dhe akademikut Esat Stavileci. Para varrimit, në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama