Rezultate te kerkimit per termin: +Eskamillo

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

"Carmen", per here te pare edhe balet ne TOB

Per here te pare kete te diel "Carmen" do te ngjitet si balet ne Teatrin e Operes dhe Baletit. Fale nje bashkepunimi me kompanine italiane "Balleto del Sud", TOB i ka besuar koreografine, skenen dhe kostumet italianit Fredy Franzutti, i cili me trupen e tij e ka performuar shpesh "Carmen" ne skena n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.413Z

Puçini vjen sonte në opera me Më është dashur ti vras të gjitha

Kryeveprat e kompozitorit të njohur italian, në një natë të vetme në TKOB Më është dashur ti vras (pothuajse) të gjitha Xhakomo Puçini tregon divat e tij në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Në skenën e teatrit të operës vjen një spektakël, i cili do të ngjisë në ske

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama