Rezultate te kerkimit per termin: +Estonia

Total: 1114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.281Z

Estonia, kombëtare anonime

 Leonard KarajPjesa më e madhe e skuadrës përfaqësuese të Estonisë luajnë në skuadra të panjohura ose tepër modeste përkundrejt futbollistëve të Kombëtares shqiptare. Që Kombëtarja e Kuzhesë do të përballej me një skuadër modeste më 14 nëntor, kjo dihej që para një muaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.262Z

Estonia dëbon diplomatë rusë

Të akuzuarit janë konsulli i përgjithshëm rus në qytetin lindor Narva, Dmitri Kasenov, dhe konsulli Andrej Surgajev. Në Narva rreth 90 për qind e 60,000 banorëve janë me origjinë ruse. Estonia dhe Rusia e akuzojnë vazhdimisht njëra-tjetrën për spiunazh. Vitet e fundit në secilin vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.681Z

Estonia krijon cyber-ushtrinë

Estonia është vendi i parë në botë që ka ngritur ushtrinë informatike, të përbërë nga vullnetarët. Ajo quhet Kuberkaitseliit, ose KKL dhe ka lindur për të mbrojtur një nga shtetet më të prekur në botë nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.073Z

Estonia: Mbështesim Shqipërinë

Tiranë, 12 mars, NOA Estonia angazhohet ti japë në ndihmë të Shqipërisë në fushën e dixhitalizimit të regjistrave të pasurive të paluajtshme, pasi ajo gëzon eksperiencë në fushën e Teknologjisë së Informacionit dhe rrjeteve të nevojshme të cilat lehtësojnë aksesin e publiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.168Z

Merr mbështetje nga Estonia

Kryeministri Thaçi thotë se ka marrë një mbështetje të fuqishme nga Estonia në drejtim të integrimit në NATO dhe në BE, gjatë vizitës zyrtare në këtë vend. Në një konferencë shtypi në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, kryeministri Hashim Thaçi tha se çështjet kryesor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.675Z

Estonia mbështet FSK-në

Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Estonisë, Jaak Aaviksoo, ka vlerësuar se Kosova ka shënuar progres nëpër të gjitha fushat, ndërsa ka premtuar se në të ardhmen do të ketë mbështetje nga përvoja që ka Estonia, në ndërtimin dhe rritjen e kapaciteteve të Forcës së Sigurisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.432Z

Estonia 99 vjet shtet i pavarur

Në Tiranë Ambasada estoneze ka përkujtuar 99 vjetorin e pavarësisë së Republikës së Estonisë. Në ceremonin e organizuar për këtë rast kanë marrë pjesë personalitete të politikës, diplomacisë dhe medias. Ambasadori i Estonisë Margus Rava vlerësoi marrdhëniet e mira mes dy vendev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama