Rezultate te kerkimit per termin: +Estrades

Total: 91
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.390Z

Presidenti dekoron artistet e Estrades

VLORE - Presidenti Bamir Topi dekoron artiste te Estrades Profesioniste te Vlores ne 55-vjetorin e krijimit te saj. Kreu i shtetit ishte i pranishem mbremjen e djeshme ne ceremonine e zhvilluar me kete rast ne sallen e Teatrit Petro Marko ne prani te artisteve dhe qytetareve te shumte vlonjate. Estr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.392Z

Presidenti dekoron artiste te Estrades se Vlores

Presidenti i Republikes Bamir Topi nderoi dje artistet e Estrades Profesioniste te Vlores Me rastin e 55-vjetorit te krijimit te ketij institucioni ne sallen e Teatrit Petro Marko ku u mbajt ceremonia presidenti dekoroi me Urdhrin Naim Frasheri i Arte artiste dhe kengetare te Estrades disa prej te c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.328Z

55-vjetori i Estrades se Vlores Presidenti dekoron artistet

Vlore 24 dhjetor NOA - Me rastin e 55-vjetorit te krijimit te Estrades Profesioniste te Vlores presidenti i Republikes Bamir Topi vizitoi dje qytetin bregdetar ku ishte i pranishem ne ceremonine zyrtare te dekorimeve me rastin e 55-vjetorit te kesaj estrade. Ne emer te intelektualeve dhe artis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.218Z

Shuhet themeluesja e Estrades shqiptare Artistja e Popullit Melpomeni obani

Transmetuar me 27102016 - 0106 shte ndare nga jeta ne moshen 88-vjecare Artistja e Popullit aktorja e Estrades se Tiranes Melpomeni obanibr br Ajo ishte nje nder themelueset e para te Estrades se Tiranes ne vitin 1952br br Melpomeni obani shenon gjate ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.470Z

Presidenti Topi dekoroi sot tete personalitete te njohura te skenes se Teatrit dhe Estrades Profesioniste te qytetit te Korces.

12 nentor 2010 Korce Me rastin e 60-vjetorit te krijimit te Teatrit A. Z. Cajupi dhe 50-vjetorit te Estrades Profesioniste te qytetit te Korces Presidenti i Republikes Prof. Dr. Bamir Topi i shoqeruar nga anetare te Kabinetit udhetoi po sot drejt qytetit te Korces ku u prit perzemersisht nga Kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.943Z

Estrada mbush 60 vjeç, flasin Sallaku, Zhegu, Lati, Qazimi Izaura Ndoj

Emocion, perqafime, kujtime dhe respekt ndaj njeri-tjetrit shprehen dje aktoret e Estrades se Tiranes ne 60-vjetorin e themelimit te saj. Jane mbledhur te gjithe se bashku ashtu si dikur, ku me interpretimet e tyre mbanin peng per ore te tera mijera vete, ate publik qe i ka vleresuar gjate gjithe ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.468Z

Teatri i Korces mbush 60 vjec Topi dekoron 13 artiste

Korce 13 nentor NOA - Me rastin e 60-vjetorit te krijimit te Teatrit A. Z. ajupi dhe Estrades Profesioniste te qytetit te Korces Presidenti i Republikes Bamir Topi i shoqeruar nga anetare te kabinetit udhetoi dje drejt qytetit te Korces ku u prit perzemersisht nga kryetari i Bashkise se qytetit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama