Rezultate te kerkimit per termin: +Etnitetit +Publik

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.806Z

GALERIA E PORTRETEVE TE NJOLLOSUR

Ambienti politik, kulturor, mediatik i shqiptarëve të Maqedonisë, i ngjan një pështymoreje të madhe. Shoqëria e shqiptarëve të Maqedonisë është një galeri e personaliteteve publike, ku nuk mund të gjesh asnjë portret të panjollosur, asnjë kornizë të pa shkarravitur me vlerësime n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.246Z

Dolen sepse nuk kishin ku te hynin

Edhe në politikë, si në çdo udhëtim tjetër jetësor, të sigurta janë vetëm rrugët që kanë dalje, të cilat mund t‘i përshkosh edhe pa e ditur se ku të shpien, por vetëm nëse je i sigurt se nuk të çojnë në humbëtirë. Ajo që e dallon rrugëtimin e politikanëve nga ai i të vd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.969Z

Vdekja e 17 vjeçarit në landfillin e korrupsionit/PD kallëzim penal ndaj Erion Veliajt

Erion Veliaj është përgjegjësi kryesor i vdekjes së 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj. Zanafilla e paligjshmërisë nis me krijimin e shoqërisë Eco Tirana, me dhënien e 49 për qind të kapitaleve nga Veliaj, një firme italiane, pa garë, pa konkurs e pa transparencë, duke vazhduar më tej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.944Z

Vdekja e 17-vjeçarit në landfill, PD padit Erion Veliajn

Partia Demokratike ka depozituar sot një kallëzim penal ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pasi janë kryer një numër i madh shkeljesh ligjore me landfillin e Sharrës. Sipas PD, si pasojë e këtyre shkeljeve ka humbur jetën 17-vjeçari Ardit Gjoklaj. Deklarata e PD-së Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.707Z

Mbiemrat e arbneshëve Një historik për origjinën

08/02/2012  Një historik për origjinën, konteksti historik, shpërnguljet, lidhja me traditat dhe asimilimi Sylejman Morina Aty ku dikur ishte folur një gjuhë tjetër josllave dhe jetonin fiset ilire që u asimiluan në tërësi, po në ato vende do të flitet një gjuhë e ngjashme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.943Z

Vdekja e te riut ne Sharre PD kallezon per 7 akuza kryebashkiakun Veliaj

Transmetuar me 06092016 - 1018 Tirane 6 shtator 2016 NOAal- Partia Demokratike kallezon ne Prokurori kryebashkiakun e Tiranes Erion Veliaj lidhur me vdekjen e te riut qe punonte ne landfillin e Sharresbr br Depozitimi i kallezimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.218Z

Përse dështoi Athina për heqjen e ligjit të luftës me Shqipërinë në vitin 1986

Gazeta amerikane rrëfen për ekzistencën e ligjit që nga Lufta II Botërore. Propozimi i bërë nga Papuljas dhe reagimet e opozitës dhe të shoqatave greke Henry Kamm Greqia është duke u përgatitur t’i japë fund formalisht rudimentit ligjor të Luftës së Dytë Botërore përmes nxjer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama