Rezultate te kerkimit per termin: +Euroja

Total: 464
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.770Z

Euroja merr tatëpjetën!

Tiranë - Prej thuajse një muaji, monedha evropiane Euro pëson rritje ndaj monedhës vendase lek, ndërsa sot arriti nivelin më të lartë të një viti. Sipas Bankës së Shqipërisë, monedha euro këmbehet sot me 140.5 lekë. Në këtë nivel ka qenë vetëm në janar të vitit të shkuar, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.863Z

Euroja do të mbijetojë

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde, deklaroi se viti 2012 s’do të jetë fundi i valutës. Madje, sipas asaj që tha Lagarde në Afrikën e Jugut, ku ajo aktualisht ndodhet për vizitë, pavarësisht krizës aktuale që ka përfshirë vendet e Eurozonës, euroja do të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.724Z

Londër, zhvlerësohet euroja ndaj dollarit amerikan

Monedha e përbashkët e 17 vendeve të Bashkimit Evropian, euro, ka shënuar sot rënie nën vlerën prej 1.31 dollarë amerikanë, për të parën herë që nga muaji janar i këtij viti. Vlerësohet se kjo rënie është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.144Z

A është e rrezikuar euroja?

A është e mundshme vdekja e euros? Derisa recesioni global po thellohet, investuesit me siguri kanë filluar të brengosen se projekti më ambicioz integrues i Evropës deri tash, monedha e përbashkët, që përdoret në 16 shtete sovrane, mund të shkatërrohet nën tensionet aktuale. Shkaku kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.932Z

Euroja dhe efektet e krizës

Nga Rolf Wenkel Sipas bindjes së Allianz-ës rënia e euros do të nxisë fuqishëm rritjen ekonomike në euro-zonë. Në këtë mënyrë mund të balancohen madje efektet koniunkturore frenuese të programeve të planifikuara shtetërore të kursimit. Kështu beson makroekonomisti drejtues i kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.952Z

Merkel Nese deshton euroja deshton Evropa

Takimi mes dy lidereve vjen pak para samitit te Bashkimit Evropian lidhur me krizen buxhetore ne eurozone.Presidenti Nikolas Sarkozi theksoi se Franca ishte bashkangjitur me euron teksa kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmeroi se nese deshton euroja deshton Evropa.Lideret te cilet u takuan ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.285Z

Ndihmë, vetëm nëse rrezikohet euroja

Koalicioni i Kristian Demokratëve i kancelares gjermane, Angela Merkel dhe Demokratët e Lirë do ta mbështesin ndihëm financiare Greqisë, nëse rrezikohet euroja, deklaroi Folker Kauder, nga CDU-ja. Ai theksoi se partia e tij do ta ndihmojë Greqinë nëse është e domosdoshme, por ndihma fin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama