Rezultate te kerkimit per termin: +Eurone

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.201Z

Mediat e huaja per Pavaresine e 100 te Shqiperise

100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë ka patur vëmendjen edhe të mediave të huaja, të cilat i kanë kushtuar hapësirë kësaj ngjarjeje të madhe të popullit tonë. Gjigandi britanik BBC e pasqyron ngjarjen me foto nga festi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.910Z

Papa Francesku në Shqipëri, mediat botërore: Konfirmon harmoninë fetare

Vizita e Papa Françeskut ka bërë jehonë në mbarë botën. Mediat po transmetojnë hap pas hapi vizitën e Atit të Shenjtë në tokën shqiptare. TGcom “Shqipëria është një vend që ka vuajtur aq shumë, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.904Z

Rompuj: Integrimi do parandalojë luftëra të reja në ish-Jugosllavi

Presidenti i Këshillit të Evropës, Herman Van Rompuj ka deklaruar se integrimi i vendeve të ish-Jugosllavisë në Bashkimin Europian do të parandalojnë luftëra të reja. "Perspektiva evropiane është mënyra e vetme për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.309Z

OBSH ngre alarmin per rezistencen ndaj antibiotikeve

Bakteriet po bëhen gjithnjë e më shumë rezistente ndaj antibiotikëve. Organizata botërore e Shëndetësisë deklaron se 150.000 vdekje janë shkaktuar këtë vit nga kjo lloj rezistence. Mjekët thonë se dhe kjo është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.240Z

Palestinezët po veprojnë sikur shqiptarët në vitet e ’90-ta (Video)

Të gjithë kujtojmë vitet e vështira të Kosovës kur në fshatra e lagje të vendit organizoheshin banorët që të bënin roje nga forcat paramilitare serbe që godisnin papritur në fshatra dhe lagje të thella të qyteteve. Nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.077Z

Rama: Mjaft më me stereotipa se Shqipëria është e korruptuar

Intervista në EURONEWS Kryeministri i vendit, Edi Rama, në një intervistë për Euronews, u shpreh se ka ardhur koha tu jepet fund stereotipave se Shqipëria është një vend i korruptuar, dhe kjo do të arrihet përmes reformave që do ti hapin vendit tonë dritën jeshile për çeljen e negoci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.336Z

Libi Gaddafi kercenon Francen

Ndërkohë që forcat e tij kanë avancuar drejt bastioneve të rebelëve në Bengazi, kolonel Gaddafi ka sulmuar vendet perëndimore dhe në vecanti Francën, që ka qenë pro vendosjes së një zone ndalim-fluturimi. “T&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama