Rezultate te kerkimit per termin: +Europs +Juglindore

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Fule: Rruga e Ballkanit drejt BE, pranë finishit

Rruga drejt Europs pr vendet e Europs Juglindore sht gjithnj e m pran finishit. Kt e garantoi Komisioneri europian pr Zgjerim Stefan Fyle, gjat fjals s tij n Samitin e Procesit t Bashkpunimit mes Vendeve t Europs Juglindore t mbajtur n Stamboll t Turqis. Komisioni Europian, tha Fyle, po prgatit tash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Pollo: Shqipëria në moshën dixhitale përfundon në tre vjet

Shqipria n moshn dixhitale, slogan i kryeministrit Berisha do t shkoj drejt prmbushjes brenda 3 viteve n vijim. Ministri i Shtetit Genc Pollo ka deklaruar se kompjuteri me akses n internet, do t'i ofrohet do nxnsi shqiptar brenda ktij mandate. Pollo shkon m tej me futjen e teknologjis elektronike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Berisha në Austri, me ftesë të homologut

Kreu i qeveris pritet t zhvilloj takime me kryeministrat e rajonit Kreu i qeveris, Sali Berisha, u nis dje pr nj vizit zyrtare n Salzburg t Austris, me ftes s homologut t tij, Kancelarit austriak, Verner Faymann. Sipas zyrs s shtypit t Kryeministris, shefi i ekzekutivit shqiptar do t marr pjes n ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Meta: E ardhmja e rajonit në Bashkimin Europian

E ardhmja e rajonit t Ballkanit Perndimor sht Bashkimi Europian. Pr kt jan dakord t gjith lidert e rajonit q n ditn e dyt t samitit t Kroacis theksuan njzri se bashkpunimi rajonal, zgjidhja e konflikteve mes vendeve dhe vazhdimi i reformave jan tre pikat kryesore t realizimit t ndrrs europiane. N fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

BB: Shqipëria, përparim në lehtësirat për biznesin e huaj

Shqipria ka ndrmarr reforma t mdha n prmirsimin e klims s biznesit. Kjo vihet n dukje n raportin e hartuar nga Banka Botrore, Korporata Ndrkombtare Financiare dhe Grupi i Banks Botrore, i cili analizon katr indikator baz pr lehtsit e investimeve t huaja n 87 vende t bots. N raport thuhet se me nj vl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Irani me test t ri raketor

Irani ka njoftuar sot se ka testuar me sukses at q e ka cilsuar si version t prpunuar t rakets s vet me rrzn m t gjat t veprimit. Televizioni shtetror i Iranit ndrpreu programin e vet t rregullt, pr t njoftuar pr testimin e rakets Sajjil2, nj raket tok-tok, me nj rreze veprimi prej 1930 kilometra.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.354Z

BB: Pa termocentrale sdo të ketë gazsjellës

Banka Botrore bri t ditur se e vetmja mnyr q gazsjellsi TransAdriatik t ndrtohet, sht shoqrimi i ktij projekti me ndrtim termocentralesh. N nj raport t zgjeruar pr situatn energjetike n rajonin ton, BB thot se gazifikimi i Europs Juglindore krkon domosdoshmrisht ndrtimin e termocentraleve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama