Rezultate te kerkimit per termin: +Europa

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.180Z

Europa kundër vetvetes?!

ZENO JAHAJ Gjysma e anglezëve ka votuar për ta lënë BE-në. Një makth a gjëmë e stërmadhe ka pushtuar mediat fjalimet, liderët, për një efekt të mundshëm domino: Bashkimi Europian shkon drejt shpërbërjes. Kësisoj, tashmë europianët do të enden secili për hesap të vet në xhun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.321Z

Europa po kercenohet

Plotesimi i kushteve per pezullimin e vizave nuk u be ne Beograd e Shkup por ne Tirane. Ju i patet caktuar disa detyra Qeverise Shqiptare qe me gazep me vonese dhe mezi arriti ti plotesoje madje e parafundit ne Ballkan. Vetem para Kosoves. Askund nuk eshte nderlidhur ky pezullim me politiken serb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.233Z

Rikthehet Europa League

Pas emocioneve të shumta që dhuroi kompeticioni më spektakolarë për klube Chempions Ligë ku u vu re në dominimi i futbollit gjerman, futbolli europian do të rikthehet sonte me të tjera emocione të forta, por që kësaj radhe do ti dhurojë kompeticioni i Europa Ligës. Edhe pse diferencat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.278Z

Rikthehet Uefa Europa League

Rikthehet Uefa Europa League E enjte 14 Shkurt 2013 1713 Rikthehet Uefa Europa LeaguePas fazes se grupeve UEFA Europa League rikthehet ne Vizion Plus me turin e 132 e thene ndryshe faza e eliminimeve direket Ne Vicente Kalderon kampionet ne fuqi te Atletiko Madrid presin ne shtepi ruset e Rubin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.946Z

Europa nuk kercenohet

Transmetuar me 21082015 - 0523 PUBLICITET Per ty plaste Europa dhe rrofshin Ervis Roshet Artur Bushet Mark Frroket Arben Frroket Aldo Baret Kostandinet Orik Shytet Arben Ndoketbr br Nga Prof Dr Sali Berishabr br br Perser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.622Z

Ne dhe Europa

9 maji është Dita e Europës. Për një europian të mirë, është dita e krijimit të bashkësisë europiane, një datë simboli krahasueshëm me 4 korrikun amerikan. Për shkak se Europa si koncept është një hapësirë politike dhe gjeografike në zhvillim, ende disa vende nuk janë anëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.263Z

Europa, një utopi

Me Jeton Nezirajn, për Festivalin e Letërsisë Polip, që po mbahet këto ditë në Prishtinë, teatrin, hapësirat kulturore dhe Europën ANILA SHUKA Jeton Neziraj është një personazh i njohur i jetës kulturore jo vetëm në Prishtinë. Teatri dhe letërsia janë dy mediume ku ai operon. Pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama