Rezultate te kerkimit per termin: +Europn

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Revista pr Europn

N numrin e gjasht t revists Europa, e cila do t prezantohet sot (e mart) n Bibliotekn Kombtare dhe Universitare t Kosovs, duke filluar nga ora 11:30, mund t lexoni materiale t shumta q kan t bjn me zhvillimet aktuale n Europ, institucionet e Bashkimit Europian si dhe synimet e vendeve t Ballkanit Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.826Z

Antidemokrati Orban rrezikon Europn

Nga Barbara Wesel Mbyllja e gazets pasoi me nj t lvizur t dors. Qysh t dieln n mbrmje serveri i  e-mailave t gazets hungareze “Népszabadság” u bllokua dhe t hnn redaktort nuk u lejuan t paraqiten n pun. “Ne e kemi br mir punn ton”, u sqaron gjendjen kryeredaktori i gaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Dimri mbërthen Europën, probleme të mëdha në trafik

Dimri i ashpr q ka prfshir Europn Perndimore ka sjell probleme n shum vende. Msohet se 5 trena Eurostar q vinin nga Brukseli dhe Parisi drejt Londrs mbetn t bllokuar pr disa or n tunelin e La Manshit pr shkak t t ftohtit t madh dhe ngricave. Aktualisht nj prej tyre vazhdon t jet brenda n tunel. BBC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Organizata terroriste, 5 të ndaluar në Europë

5 persona t dyshuar pr terrorizm jan arrestuar n mbar Europn. Hetimi i Eurojust, organizmi europian pr bashkpunim n fushn e drejtsis ishte shtrir n Itali, Franc e Britani t Madhe. baza e organizats terroriste ndodhej n Milano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Kreu i Senatit Belg Decker: Liberalizimi i vizave i rëndësishëm për Europën

Liberalizimi i vizave pr Shqiprin sht nj proces shum i rndsishm ashtu sikundr dhe pr vet Europn. Kshtu sht shprehur gjat vizits me kryeparlmentaren Topalli, Kryeu i Senatit t Mbretris belge, vend i cili merr Presidencn e rradhs s BE-s, n korrik t vitit 2010 Dy zyrtart e lart gjat takimit jan ndalur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.385Z

Kaidanow, njeriu kryesor i SHBA për Ballkanin

Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton, emron ish-ambasadoren n Kosov Sekretarja e Shtetit e SHBA-s, Hillary Clinton, ka vendosur ditt e fundit q t shtoj organikn diplomatike t Uashingtonit zyrtar pr Ballkanin. N Ministrin e Jashtme t Shteteve t Bashkuara t Ameriks sht ngritur ditt e fundit nj organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

PE miraton rezolutën për Shqipërinë, pa viza brenda vitit Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','

Parlamenti Europian ka dhn nj nxitje pr procesin e integrimit t Shqipris. Nga 60 eurodeputet t pranishm n sall, 59 kan votuar n favor t raportit mbi integrimin europian t Shqipris, duke mbshtetur reformat n fushat e ndryshme. Por sinjali m i fort sht pr heqjen e vizave, duke ven n rezolut afatin bre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama