Rezultate te kerkimit per termin: +Eurostat

Total: 975
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.891Z

Eurostat rritet papunesia ne eurozone

Eurostat rritet papunesia ne eurozone E premte 01 Mars 2013 1453 p styletext-align justify Eurostat rritet papunesia ne eurozone Pavaresisht optimizmit te krereve europiane papunesia ne vendet e eurozones po kap cdo muaj nivele rekord Sipas raportit te Eurostat per muajin janar norma e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.013Z

Eurostat: Azilkërkuesit nga Shqipëria në vend të tretë

Këtë vit ka vazhduar me ritëm të madh aplikimin i azilkërkuesve në Gjermani. Sipas entit për statistika të Evropës (Eurostat), 90% e kërkesave janë nga Shqipëria dhe pjesa më e madhe e aplikimeve janë bërë në Gjermani. Në vend të parë të kërkesave për azil janë shtetasit sir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.344Z

Eurostat: Papunësi rekord në BE

Luksemburg, 31 mars, NOA - Në 16 vendet anëtare të Eurozonës, papunësia gjatë këtyre javëve të fundit ka arritur një nivel rekord. Lajmi bëhet i ditur nga Instituti Evropian i Statistikave, Eurostat, me seli në Luksemburg, sipas të cilit, kjo dukuri po ndodh për shkak të krizë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.788Z

Flamuri i Kosovës në EUROSTAT (Foto)

Institucioni kosovar që ka arritur të përmbushë kriteret dhe të bëhet pjesë e një institucioni të madh evropian, është Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK). Ky institucion tashmë është pjesë e Eurostatit, e në faqen zyrtare të ofrimit të shërbimeve për të interesuarit ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.167Z

EUROSTAT: Shqiptarët, më të varfrit në Europë

Agjencia e Statistikave e Bashkimit Europian, Eurostat, ka publikuar përllogaritjen e fuqisë blerëse për çdo vend anëtar të BE, dhe të vendeve që aspirojnë anëtarësimin. Mesatarja e Bashkimit Europian llogaritet me 100 pikë dhe ajo shërben si bazë për të matur fuqinë blerëse. Kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.921Z

Eurostat: Grupet etnike, sipas koncepteve kombëtare

Klasifikimi Deri më tani statistika e popullsisë shqiptare ka ndjekur rrugën e zbardhjes së të dhënave të dokumentacionit shtetëror, i cili edhe përpara viteve ’90 pasqyronte në letërnjoftime kombësinë për pakicat etnike. Ajo që ka munguar është raporti ndëretnik i ndërtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.550Z

Eurostat: Në Eurozonë, 16 milionë të papunë

Bruksel, 31 Korrik, NOA Vendet e Eurozonës numërojnë aktualisht në gjithë tërësinë e tyre rreth 16 milionë të papunë. Shifra është bërë me dije nga Zyra Evropiane e Statistikave, Eurostat, e cila ka pohuar më pas se përqindja e papunësisë në Eurozonë ka qenë e qëndruesh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama