Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa +Lindore

Total: 1177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.786Z

Ndihmese shtepiake nga Evropa Lindore

Ne tavolinen e kuzhines eshte ulur nje cift i moshuar. Prane tyre qendron nje grua me supieren ne dore. Ajo hedh supen me brokoli ne pjatat e tyre u jep buke dhe dicka per te pire. Me ton miqesor ajo i pyet te moshuarit nese kane nevoje per dicka tjeter. Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.239Z

Evropa Lindore, Argjentina në Danub?

Nëse përzien Azinë Lindore të krizës së vitit 1997 me Amerikën Latine të vitit 2001, ka shumë gjasa që të dalë Evropa Lindore e vitit 2009. Tregjet financiare janë të tmerruara nga frika se një ose më shumë vende nga Evropa Lindore do të rrënohen nga borxhi i vet këtë vit. Prob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.926Z

Evropa Lindore iken nga Anglia

Afro nje milion emigrante nga Evropa Lindore kane mberritur ne Britanine e Madhe pas vitit 2004. Por gjysma e tyre eshte kthyer ne vendlindje, sipas nje studimi te fundit te Institutit per studimin e politikave shoqerore, te cituar dje nga BBC-ja. Autoret e studimit arrijne dhe ne perfundimin se rit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.976Z

FMN: Evropa Lindore, më e prekura nga kriza

Evropa Qendrore dhe Lindore do të vuajnë veçanërisht rëndë nga kriza financiare botërore, për shkak të varësisë së tyre nga financimet që më herët i kanë ardhur nga Evropa Perëndimore, njoftoi Fondi Monetar Ndërkombëtar pas një studimi të kryer së fundmi. Rritja ekonomike në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.841Z

Evropa Lindore dhe fundi i Luftës para 70 vjetësh

Rusët dhe fqinjët e tyre i kanë të përbashkëta përvojat negative historike: ata ishin viktima si të Hitlerit, ashtu edhe të Stalinit. Lufta asgjësuese gjermane në Lindje ishte e drejtuar kundër polakëve, ukrainasve, bjellorusëve dhe rusëve; terrori i pushtetit sovjetik i preku të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.984Z

Evropa Lindore, në krizë ndërsa BE del nga recesioni

Vendet e bashkimit Evropian thuajse kanë dalë nga recesioni, por kjo gjë duket e largët për vendet e Evropës Qendrore dhe Lindore. "Përsa i përket rritjes ekonomike, Evropa Lindore do të vazhdojë të mbetet pas pjesës tjetër të botës'', theksoi shefi i Bankës Evropiane për Rind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.712Z

Raport mbi Zoo-mafian: Kuaj dhe qen trafikim ilegal nga Evropa Lindore

Romë, 23 qershor, NOA Trafiku klandestin vazhdon të mbetet një problem shqetësues edhe për kafshët. Një fakt i tillë pohohet në raportin mbi të ashtuquajturën Zoo-mafia (mafia e kafshëve), sipas të cilit kuajt dhe qentë janë viktimat kryesore të tij, të cilët depërtojnë në P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama