Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Evropa dhe Amerika

Në korrik të vitit 2008, në Berlin, Evropa kishte rënë në dashuri me, kandidatin presidencial, Barack Obama. Kandidati presidencial nga radhët e demokratëve atëbotë kishte folur për Irakun dhe Afganistanin dhe për atë se si Amerika kishte humbur rrugën. Këtë retor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.802Z

Evropa por...

Shqiptaret sot te pakten praktikisht jane me afer Evropes se kurre. Eumlndrra shume shekullore e tyre per te qene pjese e familjes se madhe evropiane duket se po realizohet. Parlamenti Evropian ka hedhur ne votim dokumentin e eurodeputetes Tanja Fajon per heqjen e vizave per Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.281Z

Evropa nën pushtetin e dëborës (foto)

Ditët e qëndrueshme dhe me diell të Krishtlindjes ia kanë lënë tanimë vendin ngricave dhe stuhive të dëborës që kanë goditur Britaninë dhe disa nga vendet e tjera të Evropës Qendrore. Afro 1000,000 shtëpi në Britani u përballën me ndërprerje të energjisë elektrike si pasojë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.784Z

Evropa sërish në recesion

Evropa mund të goditet nga një recesion i dyfishtë gjatë këtij viti, bëhet e ditur në një studim të OKB-së. Evropa gjithmonë e më shumë po përballet me thellimin e dallimit mes ekonomisë gjermane dhe atyre të vendeve t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.040Z

Evropa përfiton nga kriza

Evropa po punon shumë për kapërcimin e pasojave të krizës debitore të Greqisë dhe nga ajo do të dalë më e fuqishme, deklaroi në Tokio kryeministri francez Fransua Fillon. Në një fjalim para një grupi biznesmenësh në kryeqytetin japonez, Fillon theksoi se e ardhmja e Bashkimit Evropi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.735Z

Evropa rrezikon sërish reçensionin

Evropa mund të goditet nga një reçesion i dyfishtë gjatë këtij viti, bëhet e ditur në një studim të OKB-së të publikuar gjatë ditës. Evropa gjithmonë e më shumë po përballet me thellimin e dallimit mes eko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.515Z

Evropa pret Merkelin

Nga Christoph Hasselbach Angela Merkel ndodhet mjaft e vetme me politikën e saj ndaj refugjatëve në Evropë. Plani i saj për t’i shpërndarë “më drejt” refugjatët në Evropë deri tani ka dështuar. Sepse partnerët e saj evropianë mendojnë: pse duhet ta paguajmë ne, k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama