Rezultate te kerkimit per termin: +Expoart

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.694Z

Expoart.40: “NET / RRJET”

Nga Express më 16 dhjetor 2010 në ora 12:11 Të premten, më datë 17 dhjetor 2010, në ora 19:00, në Galerinë Expoart.40 hapet Ekspozita Ndërkombëtare e Artit Bashkëkohor “NET / RRJET” – 2010. Në ora 11:00 do të mbahet konferenca për media, ku prezent do të jenë organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

10 artist n Expoart.40

Adem Rusinovci, Driton Hajredini, Lorik Sylejmani, Majlinda Kelmendi, Fitore Isufi (Koja), Alban Nimani, Basri Mekolli, Enkeleda Shatri, Agron Blakqori, Loreta Ukshini. Jan kt emrat e dhjet artistve t cilt do t paraqiten sonte mbrma n galerin Expoart.40 n Prishtin. Ekspozita e ktyre artistve do t ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.709Z

“Nudo” në Expoart 40

Që nga kohërat e lashta, frymëzimi i shumë artistëve vinte nga figura e bukur e femrës, dhe nga ky motiv ata krijuan me brushën e tyre shumë vepra të veçanta që edhe sot i qëndrojnë kohës. Galeria Expoart. 40 bashkoi punën një vjeçare të disa artistëve, në një ekspozitë të qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.819Z

Dialogu i Majlindës

Të martën, në orën 20:00, në Galerinë Expoart. 40, do të hapet ekspozita “Dialogu i Ballkanit” e artistes Majlinda Kelmendi. Nga Express më 21 qershor 2011 në ora 11:18 Sot (e martë) bëhet hapja solemne e ekspozitës multimediale "Dialogu i Ballkanit" e artistes Majlinda Kelme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.785Z

Datëlindja kolektive e ekspozitave personale

Galeria Expoart.40, krahas projekteve të saj, po përkrahë edhe ide dhe projekte të artistëve të rinj me ide dhe koncepte bashkëkohore. Nga Express më 19 janar 2011 në ora 12:29 Edhe projekt-ideja e dy artistëve, Kushtrim Zeqiri dhe Fidan Bejtullahu, duket se është një gjetje e veçant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.858Z

Shtatë artistë në një katalog

Të martën është promovuar katalogu i Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit Bashkëkohor Net/Rrjet (edicioni i dytë), projekt i Galerisë Expoart.40. Nga Express më 23 shkurt 2011 në ora 16:11 Katalogu është përgatitur nga Majlinda Kelmendi dhe Zeni Ballazhi. Në katalog janë përfshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.199Z

Teknologjia dhe Media shprehur me art

Galeria Expoart 40. ka nisur edicionin e dytë të ekspozitës Ndërkombëtare të Artit Bashkëkohor, të titulluar “Teknologjia sociale Media art – Art media = pushtet social”. Puna e shtatë artistëve flet mbi këtë temë. Ndërkohë do të promovohet edhe katalogu me punën e ar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama