Rezultate te kerkimit per termin: +Faadi +Mitri

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.691Z

Rama tregon bisedën në zyrë me Faadi Mitrin, biznesmenin libanez që u largua me barrelë nga Shqipëria

Kryeministri Edi Rama ka folur në Kuvend për biznesmenin libanez Faadi Mitri, i cili u masakrua dhe u detyrua të largohej me barrela nga Shqipëria. Rama duke iu përgjigjur akuzave të Berishës dhe opozitës, tha se fajtor për këtë që ndodhi është gjykatësja e korruptuar dhe sistemi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.295Z

DETAJET/ Rrahja barbare e biznesmenit libanez, prej 2008 është nën presione dhe sulme. I përfshirë dhe Berisha

Ka nje histori te tere, sulmi ndaj sipermarresit Faadi Mitri, ndodhur dje ne periferi te Tiranes. Dhe gjykata e Durresit eshte teresisht e perfshire. Natyrisht edhe Sali Berisha, njeriu qe nxitoi dje te jepte detaje lidhur me qellimet e agresoreve. Faadi Mitri ka nje prokure te posacme nga prona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.685Z

Rrahja e investitori libanez dyshohet se u porosit nga biznesmene te ndertimit

Largimi i biznesmenit libanez me pasaporte amerikane qe i hoqi Shqiperise nje investim ne Gjirin e Lalzit ka shkaktuar jo vetem debate ditet e fundit por edhe hetime si administrative nga ministria e Drejtesise ashtu edhe nga policia shte zgjeruar rrethi i te dyshuarve per rrahjen e libanezit Faadi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.965Z

Flet për herë të parë gjyqtarja e Durrësit Joana Qeleshi, ministri i Drejtësisë kërkoi shkarkimin e saj

Kam folur përmes vendimit. Ky është komenti i gjyqtares së gjykatës së Durrësit Joana Qeleshi e cila i njohu të drejtën e pronës në 45 ha tokë në Gjirin e Lalzit familjes Seçuni. E kontaktuar nga Ora News gjyqtarja Qeleshi nuk ka pranuar të komentojë më tej as vendimin e ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.963Z

Prona tek Gjiri i Lalzit, Gjyqtarja skomenton:Kam folur përmes vendimit

“Kam folur përmes vendimit” ky është komenti i gjyqtares së gjykatës së Durrësit Joana Qeleshi e cila i njohu të drejtën e pronës në 45 ha tokë në Gjirin e Lalzit familjes Seçuni. E kontaktuar nga Ora News gjyqtarja Qeleshi nuk ka pranuar të komentojë më tej as vendimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.685Z

Ahmetaj Rast i izoluar deri tani seshte vrare asnje biznesmen i huaj

Transmetuar me 21092016 - 2123 Ministri i Financave Arben Ahmetaj e cileson si nje incident te izoluar rrahjen dhe me pas largimin e biznesmenit libanez nga Shqiperiabr br shte nje incident i kufizuar ne per fat te mire nuk kemi nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.696Z

Sekuestro e pronës në Gjirin e Lalzit, Bashkia Durrës: Trualli jo në pronësinë tonë

Bashkia Durrës ka reaguar pas vendimit të Gjykatës për sekuestro preventive të truallit në zonën e Gjirit të Lalzit, ku do të investonte biznesmeni amerikano-libanez Faadi Mitri. Kjo tokë dyshohet se është përfituar me dokumente false. Në lidhje me çështjen gjyqësore para Gjykatës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama