Rezultate te kerkimit per termin: +Fabriks

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Berisha: Lehtsime pr biznesin

Lezh(start)- Kryeministri i vendit Sali Berisha i pranishm n ceremonin e inaugurimit t fabriks s re t imentos n Balldre t Lezhs, garantoi mbshtetjen e qeveris pr krijimin e nj klime sa m t mir t biznesit vendas dhe atij t huaj. "Do t bj t gjitha prpjekjet pr t lehtsuar investimet vendase dhe t h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.769Z

Porto Romano, inagurohet fabrika e riciklimit të letrës Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','32

Kryemistri Sali Berisha mori pjes n ceremonin e inagurimit t Fabriks s riciklimit t letrs n Porto Romano t Durrsit. Nj investim, q kryetari i qeveris e cilsoi dshmi t ecuris pozitive t ekonomis n vend, fakt ky i konfirmuar dhe nga institucionet ndrkombtare. Berisha "Investimi sht dshmi e entuzi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Grdec: Zbulohet nj tjetr viktim nn grmadha

Nj tjetr viktim sht zbuluar sot nn rrnojat e ish-fabriks s montimit t armve n Grdec. Forcat e xhenios kan nxjerr nga rrnojat nj tjetr trup t pajet q e on bilancin e tragjedis n 25 t vdekur. Viktima do ti nnshtrohet ekzaminimeve n Insititutin e Mjeksis Ligjore pr identifikimin e saj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Parcela pyjore, 311 ha jepen për ndërtimin e Fabrikës së Çimentos

Brenda 5 viteve shoqëria duhet të pyllëzojë një sipërfaqe të njëjtë me fondet e saj Nj siprfaqe toke pyjore, pjes e fondit pyjor kombtar n Krast-Fush Kruj, i sht dhn me miratim t qeveris nj kompanie private pr ndrtimin e nj fabrike imentoje dhe karierave gurore dhe argjil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Puntort e Grdecit n grev

Puntort e fabriks famkeqe t demontimit n Grdec, kan nisur nj grev urie pa afat deri n plotsimin e krkesave t tyre nga qeveria. Ata shprehen se ndjehen t zhgnjyer nga premtimet e qeveritarve dhe se i ln edhe pes dit koh kabinetit pr pr t kthyer nj prgjigje. Puntort krkojn ndihm ekonomike, dmshprbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Gjykata refuzon Delijorgjin

Antart e Gjykats s Lart, nuk kan marr asnj mas sot ndaj t pandehurve t akuzuar si t prfshir n tragjedin e Grdecit. Mihal Delijorgji dhe drejtorit t fabriks s demontimit t armve Dritan Minxolli. Dy t pandehurit kishin krkuar ndryshimin e mass s siguris, nga burg n lnie t nj llogarie financiare. G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.509Z

Planifikojn 1 miliard

Qeveria e Republiks s Kosovs n projektbuxhetin pr vitin 2010 ka parapar ngritje ekonomike pr 4 pr qind, duke u bazuar n investimet e huaja q jan parapar t bhen n Kosov. Agjencia pr Promovimin e Investimeve q vepron n kuadr t Ministris s Tregtis dhe Industris (MTI), e mbshtet planin e Qeveris pr ngri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama