Rezultate te kerkimit per termin: +Fakt

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.831Z

FOTOT/ Perverse? Në fakt këto foto

Këto iluzione optike kanë shpërthyer rrjetin. Në pamje të parë duken si vegla por janë shumë foto të pafajshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.117Z

FOTOT/ Duken si pemë por në fakt janë

Firmat e mëdha të telekomunikacionit kanë bërë një shpikje inteligjente për të kamufluar antenat e tyre. Ato kanë realizuar antenat-pemë për shpërndarjen e valëve në mënyrë që askujt të mos i tërheqin vëmendjen dhe të mos ndikojnë në pamjen e pyjeve. Një antenë e tillë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.510Z

Tirana si haaaale, është një fakt shkencor

Nga Artan Fuga   Ore dale se duke qenë shumë tolerantë dhe të kuptueshëm po marrim fajësira më shumë se duhet. Disa gjoja ma tolerojnë termin “haaaale” sepse e paskam thënë si metaforë letrare… Jo ore, jo. Termi “haaale” është një fjalëkyçe stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.457Z

Këto fotografi spektakolare, në fakt nuk janë të tilla!

Nga një fshat rural në një qendër industriale, këto pamje paraqesin disa prej vendeve më të bukura në Britaninë e Madhe. Por në fakt këto fotografi nuk janë fotografi. Ato janë të gjitha piktura. Piktori i talentuar Darren Reid, 45 vjeç nga Derbyshire, ka sjellë këto piktura real

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.387Z

Putin Rizgjedhja Seshte fakt i kryer

Kryeministri rus Vladimir Putin ka hedhur poshtë hipotezat se rikandidimi i tij për Kremlinin është tashmë një fakt i kryer. “Nuk mund të flitet për rezultat të paracaktua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.966Z

Fried:Pavarësia e Kosovës,fakt i kryer

Zv/sekretari amerikan i Shtetit për çështje evropiane, Daniel Fried ka deklaruar se pavarësia e Kosovës është një "fakt i kryer" dhe i ka bërë thirrje Rusisë që bashkë me SHBA-të të ndihmojnë në forcimin e pushtetit demokratik që synojnë liderët e Kosovës."N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.075Z

Wordsworth: Pavarësia e Kosovës është fakt

Ambasadori britanik në Beograd, Stephen Wordsworth tha se insistimi për negociata të reja mbi statusin e Kosovës mund ta çojë Beogradin në një rrugë qorre. “Pavarësia e Kosovës është një fakt, u pëlqeu apo jo”, ka thënë diplomati britanik për të përditshmen, “Blic”. Wor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama