Rezultate te kerkimit per termin: +Faktor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.609Z

Meta Banka faktor stabiliteti

e Marte 9 Shtator 20141439 pm Kryetari i Parlamentit Ilir Meta ka pritur dje ne nje takim te posacem Guvernatoren ne detyre te Bankes se Shqiperise Elisabeta Gjoni Takimi eshte zhvilluar ne oret e pasdites ne Kryesine e Kuvendit me kerkese te zonjes Gjoni Ne njoftimin e shpernd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.633Z

Topi Shqiptaret faktor stabiliteti ne rajon

Kreu i shtetit Presidenti fjalim ne Samitin e OSBE-se ne Kazakistan Presidenti i Republikes Bamir Topi ne fjalen e mbajtur ne Samitin e OSBE-se ne Astana Kazakistan vleresoi rolin bashkepunues te Shqiperise si nje faktor me peshe ne garantimin e paqes dhe stabilitetit ne rajonin e Ballkanit e me gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.599Z

Bushati-Thors: Shqipëria, faktor konstruktiv në rajon

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, zhvilloi një takim pune me Komisioneren e Lartë të OSBE-së për Pakicat Kombëtare Astrid Thors. Komisionerja e Lartë e OSBE-së për Pakicat Kombëtare shfaqi interesimin e saj për këndvështrimin e Shqipërisë mbi zhvillimet në Ballkanin Perëndimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.961Z

Berisha: Kosova, faktor stabiliteti

Kryeministri i Shqiperise Sali Berisha ne nje fjalim te mbajtur sot ne kuvendin e Kosoves, ne kuader te vizites dyditore qe po zhvillon ne anen tjeter te kombit, deklaroi se pavaresia shenoi perfundimin e nje prej padrejtesive me te medha. Duke nderuar me kete rast arkitektin e pavaresise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.544Z

Sejdiu: KFOR, faktor paqeje

Presidenti kosovar, Fatmir Sejdiu gjate nje takimi qe pati sot me komandantin e KFOR- it, gjeneralin italian Giuseppe Emilio Gay dhe pasuesin e tij ne kete detyre, gjenerali gjerman Markus Bentler, deklaroi se puna profesionale e trupave te inkuadruara ne vend dhe perkushtimi i institucioneve kane k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.311Z

Sejdiu: FSK, faktor stabiliteti në rajon

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) me kriteret e NATO-s do të jetë faktor i rëndësishëm i stabilitetit në rajon, deklaroi presidenti Fatmir Sejdiu në një darkë të shtruar mbrëmë për drejtuesit e KFOR-it dhe të FSK-së. Duke vlerësuar lart punën dhe angazhimin e komandantëve dhe u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.482Z

Shahin: Shqipëria, faktor paqeje

Ankara, 10 mars, NOA Turqia mirëpret integrimin evropian të Shqipërisë, sepse e konsideron këtë vend si një faktor stabiliteti dhe sigurie në rajon. Një fakt të tillë e ka bërë me dijeni kryeparlamentari turk, Shahin, gjatë një takimi me kryeparlamentaren Topalli. Duke i shprehur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama