Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetet

Total: 2186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.292Z

Fakultetet, ende probleme me ambientet

120 mije te rinj kane nisur vitin e ri akademik. Te rinjte qe kane mbushur sot fakultetet nuk jane ulur ne auditore por vetem jane njohur me oraret, te cilat per nje pjese te tyre jane te papershtatshme. Te gjitha fakultetet ne Tirane do te qendrojne te hapura deri ne oren 21:00 te mbrem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.378Z

Fakultetet ngrenë komisionet e përzgjedhjes

15/12/2008  Mbyllen regjistrimet Janë mbyllur gjatë ditës së djeshme regjistrimet për aplikantët që duan të ndjekin studimet e larta gjatë këtij viti akademik, por nëpërmjet sistemit part-time. Sipas evidencave të bëra nga fakultetet, pohohet se pjesa dërrmuese e degëve i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.469Z

Fakultetet ende ne pritje te kanidaturave per dekane

Jonida Tashi Ndersa 4 kanidatet per rektore ne Universitetin e Tiranes kane nisur fushaten e tyre zgjedhore, fakultetet jane ende ne pritje te emrave qe do ti drejtojne. Kryetari i Komisionit te Zgjedhjeve ne Universitete Enver Roshi, ka bere te ditur dje per gazeten “Albania”, se data 20 dhjeto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.508Z

Masterat, fakultetet në vendnumëro

Më datë 20 tetor fillon viti akademik. Fakultetet nuk kanë miratur kuotat, tarifën e studimit dhe kriteret e pranimit Kur mbeten edhe diçka më shumë se dy javë nga fillimi i viti të ri akademik në programin e nivelit të dytë, fakultetet të cilat kanë fituar të drejtën për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.256Z

Fakultetet përfundojnë vetëvlerësimin

26/02/2009  Akreditimi i universiteteve, angazhohen 30 pedagogë për raportin e vlerësimit të brendshëm Agjencia gjermane “AQUIN” pritet të nisë testimin e institucioneve të arsimit të lartë Fakultetet e Universitetit të Tiranës kanë përfunduar procesin e vetëvlerësimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.404Z

Fakultetet, nisin regjistrimet për studentët

Fakultetet kanë nisur regjistrimet për studentët e rinj. Në ditën e parë fluksi ka qenë shumë i ulët, ndërsa shumë më të paktë kanë qenë kureshtarët për listat tashmë të afishuara. Duket se aksesi në internet e po ashtu edhe mediat, e kanë bërë punën e tyre. Agjensia e Pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.681Z

Universitetet në kaos për fakultetet e dyta

Bllokohen diplomat e nivelit të dytë në fakultete. Mosdorëzimi i shkresës nga Ministria “ngrin” procedurat Jonida Tashi Universitetet publike gjenden në kaos dhe nuk dinë të kthejnë asnjë përgjigje të saktë për fakultetet e dyta. Pavarësisht se qeveria pak kohë më parë bëri m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama