Rezultate te kerkimit per termin: +Familja +Jashari

Total: 244
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.022Z

Udhëheqja më e lartë e vendit nuk pritet nga familja Jashari

Familja e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, del të jetë shumë e zhgënjyer me udhëheqjen më të lartë vendit, pasi sot nuk ka pritur në vizitë as presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, e as kryeministrin Isa Mustafa, ndërsa sa i takon zëvendësk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.152Z

Ja kur familja Jashari sqaron akuzat dhe kundër-akuzat e Selimit, Gecit dhe Lladrovcit

Akuzat dhe kundërakuzat në të cilat janë përfshirë Rexhep Selimi, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ramiz Lladrovci, ambasador i Kosovës në Shqipëri dhe Gani Geci, ish deputet dhe ish luftëtar i UÇK-së, në një formë a tjetër, kanë implikuar edhe familjen Jashari, njofton Klan Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.277Z

Familja Jashari nga Prekazi, në kushte të rënda për jetë (Foto)

Është dimër,muaj ky i ftohtë, por këtë dimër më të ftohtë ja bëjnë kushtet e rënda jetësore familjes pesë antarëshe të Ilmi Jasharit nga Prekazi i Poshtëm i Skënderajt. Familja pesë antarëshe e Ilmi Jasharit, jeton në kushte shumë të rënda ekonomike. Kësaj familje i mungojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.399Z

Ymeri: Familja Jashari u flijua për Kosovën dhe është dëshmi e sakrificës për liri

Në kuadër të manifestimit treditor Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përfaqësues të institucioneve, subjekteve politike dhe qytetarë kanë vazhduar të dielën të bëjnë homazhe pranë varrit të komandantit legjendar Adem Jashari dhe varrezave të familjes Jashari në kompleksi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.382Z

Familja Jashari kritikon qeverinë e Kosovës

Përfaqesuesi i familjes se Adem Jasharit, Murat Jashari PREKAZ- Përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari ka bërë kritika të ashpra në adresë të institucioneve të Kosovës. Ai ka konfirmuar në emisionin Interaktiv të KTV-së se kryeministri Hashim Thaçi dhe kryetari i Skenderajt, S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.421Z

Skenderaj, regjistrimi nisi nga familja Jashari

Nga Express më 01 prill 2011 në ora 15:54 Në ditën e parë të regjistrimit, anëtarë të Komisionit komunal për regjistrim në Skenderaj, regjistrues e kontrollorë e kanë nisur punën e tyre me familjen Jashari në Prekaz, ku janë pritur nga Murat Jashari. Fadil Nura, kryetar i Komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.770Z

Familja Jashari mbështet rivarrimin e Isa Boletinit në Boletin

 Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, familja e heroit Isa Boletini dhe qytetarët e Mitrovicës, kanë marrë mbështetjen edhe të familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, për rivarrimin e eshtrave të heroit Boletini, në vendlindjen e ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama