Rezultate te kerkimit per termin: +Fari +Toska

Total: 121
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.363Z

Organizimi dhe vrasja e gardisteve ne vitin 1997

Dosja Dy te pandehurit Llazar Bicja dhe Met Bozi kane organizuar personat qe banonin ne kete qyteze ku disa prej tyre jane te arrestuar ndersa te tjeret jane nen hetim per te pritur autokolonen qe po shkonte nga Elbasani ne Cerrik per te vendosur qetesine. Te vendosur ne prite te pandehurit Llazar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.026Z

Masakra e Cërrikut, 9 të pandehur në gjykatë

Tiranë- Nënë të pandehurit për Masakrën e Cërrikut pritet të shkojnë në gjykatë. Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë, pas hetimeve një vjeçare përfundoi hetimet dhe dorëzoi dosjen pranë togave të zeza për gjykimin e nëntë të pandehurve që organizuan dhe shkaktuan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.709Z

Ishte në arrati, arrestohet ish-juristi i MM, i dënuar për çështjen Gërdeci

Arrestohet dhe një tjetër i dënuar për tragjedinë e Gërdecit. Policia e Tiranës ka vënë në pranga 33- vjeçarin Denis Hajdari i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me vendim të datës 13 shkurt 2013, e ka dënuar me një vit burg për veprën penale ‘shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.052Z

Masakra e Cerrikut, te pandehurit braktisin procesin

Tirane- Te pandehurit e akuzuar per masakren e Cerrikut ne 23 mars te vitit 1997, ne te cilen humben jeten 6 gardiste, kane braktisur sallen ne menyre demonstrative. Largimi ka ardhur menjehere, pas deklarates se bere nga avokati Ardian Vishaj, i cili tha se i pandehuri ishte duke treguar ato qe i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.268Z

"Gerdeci", 13 zyrtare te Mbrojtjes nen akuze

Redinalda Caushaj Tirane- Prokuroria e Pergjithshme, ka marre te pandehur edhe 13 zyrtare te tjere te Ministrise se Mbrojtjes. Dje grupi hetimor i ka komunikuar akuzat e "shperdorimit te detyres" zyrtareve, te akuzuar per tragjedine e Gerdecit. Te pandehur mesohet te jene marre: Rezart Teshana, Besn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

"Gërdeci",Prokuroria akuza 13-ish zyrtarëve

Prokuroria e Përgjithshme u ka komunikuar akuzën edhe 13 personave të tjerë të përfshirë në çështjen e Gërdecit. Pas komunikimit të akuzës së disa ditëve më parë të 11- ish zyrtarëve të ministrisë së Mbrojtjes mes të cilëve ishte edhe ish kreu i kësajë ministrie, Fat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.663Z

Nis gjykimi i masakrës së Cërrikut

Laureta Rryçi Tiranë - Gjykata e Krimeve të Rënda deklaroi dje të hapur procesin gjyqësor për një nga ngjarjet më të rënda kriminale të ndodhura në Shqipëri në vitin '97. E njohur si masakra e Cërrikut, si pasojë e një sulmi me armë zjarri mbetën të vrarë 6 punonjës të Gard

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama