Rezultate te kerkimit per termin: +Fasino

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.035Z

Presidenti Topi takon Kryetarin e Bashkisë së Torinos, Piero Fasino  

26 nëntor 2011 Torino, Itali Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi dhe delegacioni që e shoqëron në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Itali, u pritën sot nga Kryetari i Bashkisë së Torinos, Piero Fasino. Presidenti Topi i shprehu zotit Fasino konsideratën e lartë për roli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.035Z

Itali, Topi-Fasinos: Shqiptarët shembull dinjitoz bashkëjetese

TORINO- Presidenti Bamir Topi dhe delegacioni që e shoqëron në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Itali, u pritën sot nga Kryetari i Bashkisë së Torinos, Piero Fasino. Presidenti i shprehu zotit Fasino konsideratën e lartë për rolin dhe punën e tij në mbështetje të politikave vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.786Z

Berluskoni dënohet me 1 vit burgpër publikim të sekretit zyrtar

ITALI - Gjykata e Milanos ka dënuar me një vit burg Silvio Berlusconin për zbulim sekreti zyrtar në bashkëpunim me vëllanë e tij Paolo. I vëllai është dënuar me 2 vjet e 3 muaj. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2005, kur u publikua një bisedë telefonike mes Piero Fasino, atëherë sekretar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.379Z

Meta:Shqiptarët e meritojnë antarësimin në NATO

Autori i Lajmit: Red.Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në Konferencën Kombëtare të Partisë Laburiste, e cila u zhvillua në Bournemouth të Anglisë.Zyra e Shtypit pranë LSI-së, bëri të ditur dje se gjatë pjesëmarrjes së tij në këtë Konferencë,Met

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.244Z

Marreveshja Valiaj-Fassiono

brbrTirana do te mbeshtet nga Bashkia e Torinos per zhvillimin ekonomik kulturor dhe akademik Bazuar ne nje marreveshje te firmosur mes kryetarit Erjon Veliaj dhe homologut Piero Fasino palet rane dakord per nje bashkepunim per zhvillimin e qytetit Veliaj ndodhet ne Torino ne konferencen e Autorite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.098Z

Topi në Itali, falenderim për mikpritjen e emigrantëve

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Itali, kreu i shtetit shqiptar, Bamir Topi është pritur në një takim të veçantë edhe nga kryetari i Bashkisë së qytetit të Torinos, Piero Fasino. Gjatë këtij takimi Presidenti i shprehu zotit Fasino konsideratën e lartë për rolin dhe punën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.066Z

20 vite emigracionTopi viziton Italine

Me rastin e 20-te vjetorit te fillimeve te emigracionit modern shqiptar ne Itali festimit te dites se flamurit dhe festes se pavaresise se Shqiperise presidenti Bamir Topi dhe Zonja e Pare Teuta Topi u nisen sot per ne Torino me ftese te kryetarit te Bashkise Piero Fasino.Synimi i ketyre veprimtariv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama