Rezultate te kerkimit per termin: +Fatkeqsit

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Prizren, nisi festivali i filmit

sht hapur t hnn n dark n Prizren festivali ndrkombtar i filmit dokumentar Dokufest 2008. N t kt festival do t shfaqen 139 filma nga 49 vende t ndryshme, prfshir Shqiprin dhe Kosovn. N kt festival morn pjes prfaqsues t lart t qeveris s Kosovs, si kryeministri Hashtim Thai dhe Piter Feijt, prfaqsuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.783Z

Përfundon pyetësori i KE për statusin e vendit kandidat

Qeveria prfundon punn me t 2283 pyetjet e Pyetsorit Europian ose me t 35 kapitujt e tij. Kryeministri Sali Berisha i parapriu miratimit nga Komiteti Ndrministror i Integrimit edhe t 5 kapitujve t fundit t dokumentit europian, duke njoftuar plotsimin e dokumentit mbi bazn e t cilit, KE do t bj vlersi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Imami: Ushtria, gati për çdo lloj emergjence

Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, krkoi dje nga forcat e ushtris q t jen n gatishmri t plot dhe gati profesionalisht pr do lloj emergjence q lind nevoja. Pr kt dje, n komun e Gjinarit t Prefekturs s Elbasanit, u zhvillua strvitja “Gjinari 10”. N fokus t ksaj strvitj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.678Z

Të shëmtuarat, si ndihen dhe e përjetojnë këtë fakt

Edhe pse sht shum e vshtir pr t’u pranuar, ky sht fati i trishtuar i femrave t shmtuara: t mos trajtohen asnjher si t tjerat A e keni menduar ndonjher se cili sht sekreti i bukuris? Nj fytyr simetrike dhe sasia e duhur e hormoneve. Ky sht nj rregull q vlen si pr meshkujt ashtu edhe pr femrat,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.385Z

Durrës, nëna e adoleshentit të vrarë kërkon mbrojtje

Lumturi Curri: Jeta e djemve t tjer, e pasigurt “M mbroni fmijt, krkoj drejtsi! Nuk mund t jetoj me ankthin e jets s tyre, nuk mund t jetoj duke pritur do dit pr kufoma!”. Me lot n sy dhe rroba t zeza q i mbulojn t gjith trupin, Lumturi Curri lutet q ankthi i saj t prfundoj dhe shteti ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Bujqësia, Ruli në Itali për intensifikimin e bashkëpunimit

Ministri i Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit, Genc Ruli, ka zhvilluar nj vizit pune n Itali me ftes t Ministris s Politikave Bujqsore t ktij vendi. Qllimi kryesor i vizits ishte riprtritja e bashkpunimit m intensiv mes dy ministrive, duke arritur deri n konkretizimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Nishani: do vit n Shqipri, 300 t vdekur nga aksidentet

Ministri i Brendshm Bujar Nishani ka theksuar nvojn e bashkpunimit midis pushteti vendor dhe atij qndror si dhe t institucioneve t tjera pr bashkpunim n mbrojtjen civile. Pjesmarrs N Konferencn Kombtare: Pr Mbrojtjen civile, zoti Nishani u shpreh se ky sht nj nga problemet m komplekse dhe pjes e rnd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama