Rezultate te kerkimit per termin: +Fatos +Kongoli

Total: 412
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.314Z

Fatos Kongoli i sëmurë rëndë

Shkrimtari i njohur Fatos Kongoli ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore. Lajmin e ka bërë publik botuesi i tij Fatmir Toçi. ” Fatos Kongoli, ndër shkrimtarët më të dashur dhe më përfaqësuesi i periudhës 30-vjeçare së tranzicionit shqiptar ndodhet prej kohësh në spital

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.979Z

Fatos Kongoli, Qytetar Nderi i Elbasanit

Tiranë, 15 prill, NOA /Milena Selimi - Shkrimtari Fatos Kongoli shpallet Qytetar Nderi i Elbasanit. I nderuar dhe përkthyer në shumë gjuhë, tashmë i ka ardhur radha qytetit të tij për ta nderuar, ku mes shumë të ftuarve si përfaqësues të pushtetit lokal, intelektualë, shkrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.767Z

Pas sëmundjes, rikthehet në panair Fatos Kongoli

Shkrimtari i njohur fatos Kongoli është rikthyer në panairin e radhës të librit i cili u hap sot. Rikthimi i tij, është në lajm i mirë pas sëmundjes së rëndë që ai kalo duke qëndruar për disa kohë edhe në spital. Në ditën e parë të Panairit të Librit, Faos Kongoli është par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.803Z

Fatos Kongoli, një roman për veten

Ndonëse i botuar disa muaj më parë, shkrimtari Fatos Kongoli ka vendosur të zhvillojë një takim me lexuesin për romanin e tij më të fundit. Bëhet fjalë për Iluzione në sirtar, botuar nga shtëpia botuese Toena, i cili do të promovohet sot në një ceremoni që do të zhvillohet në Muz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.991Z

Fatos Kongoli shpallet Qytetar Nderi i Elbasanit

Shkrimtari i njohur Fatos Kongoli u nderua dje me titullin Qytetar Nderi i Elbasanit.  I nderuar dhe përkthyer në shumë gjuhë, tashmë i ka ardhur radha qytetit të tij për ta nderuar, ku mes shumë të ftuarve si përfaqësues të pushtetit lokal, intelektualë, shkrimtarë e të njohur atij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.972Z

Shkrimtari Fatos Kongoli, “Qytetar Nderi” i Elbasanit

ELBASAN- Shkrimtari Fatos Kongoli u shpall sot "Qytetar Nderi" i qytetit të Elbasanit. Në një ceremoni ku merrnin pjesë përfaqësues të pushtetit lokal, intelektualë, shkrimtarë e të njohur iu dorëzua titulli “Qytetar Nderi” nga kryetari I Bashkisë së Elbasanit Qazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.547Z

Fatos Kongoli: Në komunizëm na pengonte edhe autocensura

Shkrimtari Fatos Kongoli u nderua me titullin Doktor “Honoris Causa” nga Universiteti “Ismail Qemali” – Vlorë Shkrimtari Fatos Kongoli u nderua me titullin Doktor “Honoris Causa” nga Universiteti “Ismail Qemali” – Vlorë. Gjatë ceremonis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama