Rezultate te kerkimit per termin: +Faunes

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.416Z

Binjakëzim i shoqatave të gjuetisë, synohet shtimi dhe kujdesi i faunës në qytetin e Fierit

Shtimi i faunes dhe kujdesi ne rritjen e saj,ka qene ne qender te takimit te zhvilluar midis Keshillit te qarkut Fier, shoqatave te gjuetise ne kete qytet dhe asaj Shen Athanasi te Qipros. Ne fjalen e mbajtur ne kete tryeze kryetari i Keshillit te qarkut, Vangjel Ndreko, shprehu gadishmerine e tij n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.726Z

SHBA, ekzekutohet per vrasjen e kryer 1984-en

Nje person i denuar me vdekje per nje vrasje te kryer 26 vjet me pare u ekzekutua ne Shtetin e Floridas pas injektimit te helmit vdekjeprures. Martin Grossman 45 vjec u gjend fajtor per vrasjen e Margaret Park, agjente e mbrojtjes se flores dhe faunes.Shume aktiviste kundershtuan denimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.600Z

Sekuestrohen dy arinj te vegjel

brbrKeta arinj 5 muajsh perdoreshin per arsye perfitimi ne plazhet e bregdetit te jugut Pas arrestimit te pronarit te tyre emri i te cilit nuk behet i ditur dy arinjte e murrme jane sjelle ne Tirane Pasi jane mare ne dorezim nga inspektoret e mjedisit dy kafshet e tjera jane derguar ne kopshtin zool

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.164Z

Lezhe Gjuetia e paligjshme fillon zbatimi i moratoriumit

brbrZonat Kune-Vain-Tale ne qytetin e Lezhes jane prekur nga gjuetia e paligjshmeku prej vitesh rrezikohet i gjithe ekosistemi Por tashme me hyrjen ne fuqi te moratoriumin 2-vjecar te gjuetise pritet qe kjo problematik te marre fund Mjedisi lagunor ne Lezhe eshte nga ekosistemet me produktive ku rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.684Z

Plazhet e Florides te rrezikuara nga rrjedhja e naftes

Shteti i Florides ka 1 mije e 300 kilometra plazhe dhe zyrtaret jane te shqetesuar se e gjithe kjo hapesire eshte e rrezikuar nga rrjedhja e naftes e Gjirit te Meksikes. Zyrtare te ushtrise dhe te ruajtjes se faunes se zones po kontrollojne ne gjithe shtetin per shenja nafte. Puna per patrullimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.217Z

Gjuetia e paligjshme, shoqerohen dy persona

SHKODER- Dy qytetare nga Shkodra u shoqeruan dje nga policia, teksa u kapen duke kryer gjueti te paligjshme peshku ne lumin Buna, ne hyrje te qytetit verior. Burime nga policia lokale bene te ditur se Agron B, 35 vjec, banues ne fshatin Shtoj dhe 20 vjecari Besmir V, banues ne fshatin Dajc, te Bregu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.756Z

Ndalohet gjuetia per 2 vjet

pQeveria shqiptare ka vendosur qe te ndaloje gjuetine per dy vitet e ardhshme Qeveria ka bere te ditur se ka ndermarre nje moratorium qe ndalon gjuetine ne vend per dy vjet Qellimi eshte qe te permiresohet gjendja e faunes se eger ne vend Pas vitesh te tera barbarie ne kete drejtim qeveria ndermerr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama